Windows XP nie uruchamia sie prawidłowo

(system) #1

Mam oto taki problem. Gdy włączam komputer pojawia mi się czarna plansza z napisem iz system windows nie został prawidłowo włączony. Moze to byc spowodowane nowym oprogramowaniem, aktualizacjami itp. ( nic ostatnio nie aktualizowalem w tym rownież nic nowego nie instalowałem) potem pojawia sie napis wybierz tryb uruchomienia sytemu tj. normalny, awaryjny. Gdy włącze na tryb normalny czy awaryjny (mnie ma różnicy ) komputer mi sie wyłącza i od nowa pojawia sie w.w. czarna plansza z napisem ze system nie zostal prawidlowo włączony i wybierz tryb uruchomienia. Po paru razach w koncu udaje mi się uruchomic kompa, pojawia sie pulpit tyle ze albo sie zawiesi komp zaraz lub po paru minutach albo sie sam wyłączy. Skanowalem kopma 2 antwirami, zmienilem nawet zasilacz i nic nie pomaga. Pomóżcie

(Olixxx94) #2

Ten czarny ekran pojawia Ci się od razu przed bootem Windowsa, czy dopiero po ponownym zrestartowaniu (samoczynnym od włączenia komputera)??

(Axess) #3

Miałem kiedyś podobny problem. Podpowiadali, że może wysunięta kość pamięci, że może właśnie zasilacz, że jakiś kabelek etc. Po 3 dniach niestety format.

(system) #4

czarny ekran pojawia sie przed botem windowsa poczym jak "załapie" system pojawia się bot windowsa i albo sie zawiesi lub wyłaczy podczas bota albo za n tym razem uruchomi sie sytem calkowicie i pojawi sie pulpit poczym i tak za chwilke lub dwie zaiwesi sie lub wylaczy

(JNJN) #5

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków, opcja edytuj i popraw.JNJN

(Karol888) #6

pomoze tylko ponowne instalowanie systemu windows.

Mi kiedys sie sam komputer restartowal ciagle(po wlaczeniu restart,po restarcie restert i tak w kolko)

Mi sie to robilo dlatego ze kliknolem na jakas ikonke EXE!

moze ty tez klikales na cos??

to moze byc wirus lub cos poplatane w rejestrze!

Zresetuj kompa a potem jak bedzie mial sie wlanczac nacisnij klawisz awaryjny(chyba F8 albo cos jeszcze)

potem wybiez z ktorego dnia chcesz odzyskac system...!Ale nie jestem pewien czy kliknąc wtedy F8...

pozdrawiam wszystkich na forum...Carolek!

(Olixxx94) #7

Carolek , masz rację, F8 naciska się przed pojawieniem się logo Windowsa. Wracając do meritum sprawy to na pewno nie wywala ci przed tym żadnego bluescreen'a, talazar??

Masz jeszcze topik z tym samym problemem:

viewtopic.php?f=2&t=213481

(system) #8

Sprawa sie rozwiązała. Poszły mi kondensatory w kompie. dziekuje wszystkim za rady. Pozdrawiam