Windows XP nie widzi karty sieciowej

Witam, jakiś czas temu kupiłem komputer z zainstalowanym systemem Windows media center, ta wersja jakoś nie bardzo mi pasowała więc kupiłem “zwykłego” XP-eka. Wtedy zaczęły się problemy - windows nie widzi karty sieciowej. Karta sieciowa to Fast Ethernet i jest zintegrowana z płytą główną ASUSa. Już myślałem, że coś się zepsuło ale po ponownym zainstalowaniu media center problem zniknął…

Z góry dzięki za pomoc!

Simon200 , zapewne na stronie asusa są sterowniki do twojej karty pod zwykłego Windows XP.

próboałem ze sterownikami ale to nic nie dało… wszystko oczywiście do odpowiedniego modelu.

Simon200 , spróbuj wymusić na systemie aby, zainstalował te systemowe. Możesz zrobić to przez menadżer urządzeń.

próbowałem żeby znalazł nowy sprzęt ale on tego nie znajduje! zupełnie jakby nie była podłączona a na media center działa bez rzadnych zmian, problem próbowałem rozwiązać w wielu miejscach i nadal nic :frowning:

Ja kiedyś miałem przypadek, ze jak włączyłem Menedzer zadań w zakładce sieć, XP pokazywał mi ze nie wykrywa karty sieciowej. Powodem było to, ze miałem uruchomione dwie zapory sieciowe jednocześnie - systemową i tą z KIS7. Ale nie wiem czy to ci coś pomoże, ale warto napisać.