Windows XP niepoprawnie logowanie

Witam mam problem z Xp Sp1. Mianowicie nie mogę się zalogować na żadne konto użytkownika. Kiedy podaję hasło przez chwilę się loguje, lecz potem ojawia się napis wylogowywanie użytkownika i wraca do okna haseł :frowning:

Co zrobić ?

Uruchamiałem w trybie awaryjnym, dalej to samo.

Przywracałem ostatnio znaną konfigurację, dalej to samo.

Poradźcie coś, bo mi się skończyły juz pomysły.

Najprawdopodobniej masz coś nie tak z userinit.exe. Nie odznaczałeś tego przypadkiem z autostartu?

Raczej nie.

Da się to jakoś naprawić aby komputer sie uruchomił?

Takie spustoszenie sieją cracki i wirusy jedyne rozwiązanie to reinstalacja systemu

Myślę, że najprawdopodobniej plik odpowiadający za to logowanie jest uszkodzony dlatego dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji wydaje mi się podmiana pliku który masz w systemie na nowy z płytki systemu.

Można tego dokonać poprzez konsolę odzyskiwania. Tutaj jest podany spsób jak się podmienia pliki więc tylko wystarczy podstawić dane tzn. plik który chcesz podmienić oraz chyba ścieżkę.

Tylko aby to zrobić trzeba wiedzieć który plik odpowiada za logowanie tego użytkownika. Niestety nie jestem zorientowany za bardzo w tym temacie… Na tej stronie:

:arrow: http://www.republika.pl/elektronikjk/r5.html

można znaleść nazwy plików i co one wykonują. Osobiście podejrzewam plik winlogon.exe ponieważ jak informuje tamta strona jest on właśnie za logowanie i wylogowywanie odpowiedzialny:

Hmm… zagorskid wspomniał o pliku userinit.exe ale on raczej za to nie odpowiada:

:roll:

adam9870 , problem ten znam z autopsji. Kiedyś robiłem porządek w autostarcie za pomocą programu Starter (z włączoną opcją ‘dla zaawansowanych’ :P) i chyba trochę przedobrzyłem, bo odznaczyłem pozycję userinit.exe i nie mogłem się zalogować - logowanie rozpoczynało się, ale natychmiast następowało wylogowanie. U mnie nie pomógł dopiero format.

Dziwny masz też opis pliku userinit.exe. Ja znam taki (cytat z tablic windows xp):