Windows XP - nietypowy problem z instalacja

Poniewaz jestem tu nowy wiec na poczatek mowie wam wszystkim Dzien Dobry :slight_smile:

A teraz do rzeczy;

Mam zamiar zainstalowac sobie WinXP na toshibie satellite. XPka mialem juz wczesniej na nim ale sformatowalem dysk. I teraz tak:

Wrzucam plytke w naped, instalator zaczyna sie ladowa, formatuje dysk, wrzuca pliki potrzebne do instalacji, restartuje sie i… tyle. Po ponownym wlaczeniu komputera pojawia sie tylko ten mrugajacy podkreslnik w lewym gornym rogu ekranu. I tak w kolko. Probowalem zainstalowac system ok 10 razy i nic z tego. Dodam ze juz nie jednego wina zainstalowalem ale ten problem pojawia mi sie po raz pierwszy. probowalem 3 roznych plytek z systemem i dalej nic. Co mam zrobic?

Z gory dziekuje za pomoc.

Zasadnicze pytanie: system oryginalny?

Jaki system był przed sformatowaniem , linux czy vista i zasadnicze pytanie czy to była vista orginał??

Windows był modyfikowany? Może dysk na który instalujesz XP jest podpięty pod sata a brak sterowników do jego obsługi.

Możesz spróbować po tym jak się system zrestartuje (po załadowaniu plików instalacyjnych) wysuń na chwilę płytkę z windowsem, i gdy instalator zacznie Ci się ładować (Pojawi się ekran ładowania z win xp) wsuń ją z powrotem.

Ja tak miałem swego czasu jak chcialem zainstalowac xp na stacjonarnym. Niedlugo potem siadl mi dysk. W serwisie okazalo sie ze wysiadla plyta glowna a od niej dysk. Po wymianie, xp zainstalowałem bez problemu…

Nie, Windows nie byl modyfikowany.

ekran ladowania po restarcie sie nie pokazuje

system przed formatowaniem to Win XP sp2

do instalki windowsa musisz dodać kontrolery ahci, ale wtedy powinien Ci też pokazać, że nie widzi dysku albo pada Ci hdd

Instalator widzi dysk przecierz, laduje niego pliki instalacyjne ale po restarcie nie wyswietla sie nic.

Oczywiscie ze tak, instalowalem juz wczesniej ten sam system na tym samym komputerze. Probowalem tez innej plyty “nieorginalnej” i efekt jest ten sam.

Czy ktos ma pojecie co sie stalo?

Dzieki z gory

Problem leży w dysku, spróbuj dokładnie sformatować cały dysk przy pomocy programu typu Partition Magic i spróbować ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał możliwe, że system nie ma wbudowanych sterowników sata do twojego dysku i musisz je samodzielnie zainstalować (zaraz po włożeniu płytki z xp przed kopiowaniem plików wciśnij F6 i podaj sterowniki w oryginalnej płyty którą dostałeś z laptopem

Toshiba :slight_smile: sama firma mówi za siebie :slight_smile: a tak naprawdę to miałem coś podobnego tylko ze u mnie nie wykrywało dysku a dzień wcześniej wszystko z dyskiem było w porządku :slight_smile: oddałem laptopa do serwisu i był dysk padnięty:)

Każdej firmie się zdarza.