Windows xp nowa płyta główna jak zainstalowąć

witam mam nowa płyte główną a na starym kompie był oryginalny windows xp i dałoby rade zainstalować tego windowsa na tym nowym komputerze ? dodam że płyte z windowsa oryginalnego posiadam i key

Jaka wersja systemu (box czy oem)?

Tak, dlaczego miałbyś mieć problem.

Sprawdź czy nie musisz dodać sterowników do sata podczas instalacji.

Napraw instalacje windowsa:

  • zbootuj instalację windowsa z płyty

  • postępuj jak przy normalnej instalacji

  • przy przeszukiwaniu na dysku starszych wersji systemu wyskoczy opcja naprawy systemu naciśnij ENTER przeprowadzona instalacja systemu z zachowaniem wszystkich Twoich ustawień (zostaną “wymienione” pliki windowsa)

  • wsio

ale co z tym kluczem ? mam tylko ksiązeczke po windowsie płyty i keya byc może było pudełko ale już go nie posiadam

Nie wiem, o co ci chodzi. Klucz powinieneś mieć na nalepce licencyjnej przyklejonej na obudowie komputera. Będziesz poproszony o jego podanie przy instalacji/naprawie systemu. Innych kluczy nie potrzeba.

Cześć

Podejrzewam że posiadasz system w wersji OEM. W takim przypadku każda niegwarancyjna wymiana płyty głównej powoduje że musisz zaopatrzyć w nową licencję na system.

Wyjaśnij mi jeszcze czy masz nowy komputer czy stary z nową płytą ponieważ z twojego pierwszego postu można różnie wnioskować

nowy komputer , ogolnie chcialem windowsa 7 ale gry takie jak counter strike zacinają sie :C

Cześć

Więc jeżeli masz system w wersji OEM to instalacja na nowym komputerze jest niezgodna z licencją ponieważ system jest przypisany do starego komputera.

aha okey :confused:

OEM nie możesz instalować na innym komputerze, tak mówi licencja. Oczywiście da się zainstalować, ale nielegalnie. #-o Nie będę tego komentował…