Windows xp obok visty

Ale nadal plik boot.ini jest potrzebny do uruchomienia xpeka .

Tak wygląda plik boot.ini przy dwóch systemach XP Home i Vista

System XP na partycji C, Vista na partycji D - pliki startowe Vista instaluje na partycji C.

Vista instaluje dodatkowy katalog Boot i plik startowy bootmgr i one odpowiadają za wybór systemu przy starcie kompa.

Poczytaj tu:

http://www.vista.pl

Bzdury tu niektórzy wypisują. Plik boot.ini używany w xp jest całkowicie nieprzydatny gdy ma się viste. Vista ma własne pliki startowe i i wybór systemów do uruchamiania.

Twoja konfiguracja to też dziwoląg: XP na dysku C , a plik boot.ini na dysku D. Trudno pojąc.

Gdybyś miał normalnie XP na dysku C i plik boot.ini też na tym dysku to przy instalacji visty na dysku D automatycznie utworzony byłby wybór systemów utworzony przez Vistę(Na dysku C) ale przy takiej konfiguracji, nawet nie wiadomo jaki u ciebie jest dysk systemowy z którego następuje bootowanie systemu C czy D. Strasznie coś wszystko pokręcone. Ponowna instalcja XP nic nie da bo będziesz mógł uruchamiać XP ale nie uruchomisz Visty (XP nie rozpoznaje Visty bo to późniejszy system) chyba, że skorzystasz z programu:

http://pclab.pl/file3235.html

Próbuj utworzyć loader z Visty:

Klikamy PPM na Komputer (Computer) i dajemy Właściwości (Properties). W nowo otwartym module przechodzimy do Zaawansowane (Advanced) i klikamy na Zaawansowane ustawienia systemu (Advanced system properties). Odszukujemy Uruchamianie i odzyskiwanie (Startup and recovery) i klikamy na Ustawienia (Settings). Zobaczymy Uruchamianie systemu (System startup) i listę Domyślny system operacyjny: (Default operating system:). Po jej rozwinięciu pokażą nam się zainstalowane systemy Windows. Ten który wskażemy, będzie uruchamiany jako pierwszy.

Ile razy mam pisac ze w Uruchamianie i odzyskiwanie nie ma xpeka do wyboru . A pozatym jnjn twoja metoda nie dziala , Niby pokazuje mi sie menu wyboru systemu w ktorym jest vista i dwa xpeki ( nie wiem dlaczego 2) a jak wybiore jakiegos z tych xpekow to mi sie komp restartuje