Windows XP - po wymianie HDD na SATA wyskakuję "Brak BOOTMGR"

(Gaming4fun) #1

Witam

Mam problem z odpaleniem komputera po wymianie dysku (stary był pod IDE ten jest pod SATA).

Verifying DMI Pool Data .............
Brak BOOTMGR
Naciśnij CTRL+ALT+DEL, aby zrestartować

Nagrywarke CD/DVD mam podłączone pod stare wejście MOLEX oraz taśme IDE, dysk mam nowy więc podłączyłem go złączami SATA (dysk podpięty w płycie pod SATA2_1) i ciągle wyskakuję mi ten błąd..

W BIOSIE w zakładce Advanced BIOS Features  ustawione mam First Boot Device na Floppy , Second Boot na Hard Disk a Third na CDROM, na czym polega dany problem? bo chodzi raczej o ustawienia? stary HDD który miałem podpięty (4-złącza MOLEX i taśma IDE) działało wszystko bez zarzutu, tutaj muszę coś poustawiać aby wczytywało z SATA? będę wdzięczny za każdą odpowiedź

(system) #2

A masz w ogóle zainstalowany system na tym nowym dysku? Jeśli nie, to trzeba najpierw zainstalować system z jakiegoś nośnika i w tym celu ustawić w BIOSie “First Boot Device” na taki nośnik, z którego ma być zainstalowany system.

(Gaming4fun) #3

dysk wziąłem od znajomego i faktycznie nie wiem jaki ma system wgrany ale raczej używał go pod Viste, błąd zniknie po sformatowaniu komputera i zainstalowaniu Windowsa na dysku?

(system) #4

Najwyraźniej znajomy skasował system na tym darowanym dysku. Błąd zniknie po zainstalowaniu na swoim (koniecznie!)  komputerze systemu operacyjnego odpowiedniego dla Twojej płyty głównej. Oczywiście musisz najpierw w ogóle dysponować nośnikiem (płytą CD, pendrajwem) z instalatorem systemu operacyjnego. Dla Twojej płyty głównej (Gigabyte GA-M68M-S2P) może to być Windows XP, Vista lub Windows 7, 32- lub 64-bit, w zależności od procesora i wielkości pamięci RAM zamontowanej w komputerze.

(Damian Nawrocki91) #5

Witaj, 

Nic innego jak instalacja nowego systemu Ci pomoże :slight_smile: Pamiętaj, że w Biosie ustaw bootowanie z płyty tj. “First boot device” - CDROM. Z resztą myślę, że sobie już poradzisz :slight_smile:

Pozderki.