Windows XP PRO czy warty zakupu?

(Looz1231) #1

Witam chciałbym zakupić system Windows XP Professional PL jednak wiadomo jest wiele podróbek na allegro i chciałbym być pewien co kupuje zainteresowałem się dwoma aukcjami gdzie system nie jest śmiesznie tani(ok. 100zł) ale jest również tańszy niż 400zł .

http://www.allegro.pl/item418320643_windows_xp_professional_pl_oem_faktura_sklep.html

http://www.allegro.pl/item416187092_windows_xp_professional_sp2_pl_oem_faktura_vat_22.html

Czy możecie mi doradzić albo oświecić czy te systemy są legalne ?

(zaklik) #2

Póki go się nie ma to trudno określić . Ostatnio był temat na dobreprogramy.pl (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... ramowania+) o piratach na aukcjach internetowych . Jak już bym miał wróżyć to ten pierwszy wydawałby się legalny ze względu na to , że właściciel konta nie posiada żadnego komentarza negatywnego ale to tylko przypuszczenia.

(Laki000) #3

ja bym nie ryzykował i kupił w jakimś sklepie... vobis, komputronik, mediamarkt etc

(niezDarek) #4

dokładnie najlepiej kupić w jakimś sklepie bo na allegro nigdy nie wiadomo można zapłacić nawet 500zł i dostać pirata

(tadeusz242) #5

Witam i pozdrawiam.Kup se Program: Windows XP Professional OEM PL najlepiej w sklepie Vobis , koszt programu 389 zł.Wtedy jesteś pewny że masz oryginalny program.

(SolelyRose*) #6

Windows to nie "program" :stuck_out_tongue:

Ale jednak ze sklepu będzie najpewniej.

(Looz1231) #7

Windows to system operacyjny a nie program :stuck_out_tongue: po drugie nie piszemy "kup se" tylko "kup sobie" bo to kulturalniej i przede wszystkim ładniej brzmi :smiley:

Sądzę że zakupie system tak jak mi radzono w jakiejś dużej sieci która na pewno sprzeda mi pełnowartościowy i legalny produkt :slight_smile: bo szkoda marnować pieniądze na jakiś szut i potem jeszcze się dowiedzieć że nie jest to nielegalne.

Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

(JNJN) #8

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja edytuj i popraw.JNJN

(And798) #9

eee o ile dobrze wiem Microsoft wycofał już ze sprzedarzy Windows XP w każdej wersji (wyjątek stanowi zakup razem z laptopem o parametrach, na których żadna Vista za Chiny nie ruszy), więc trzeba uważać na oryginalność produktu. Popieram opinie parę postów wyżej na temat zakupu w sklepie komputerowym - jest jeszcze wiele takich, które mają zapasy XPka (sprowadzane przed wycofaniem i sprzedawane nadal), ale pamiętaj, że takie zapasy się kiedyś skończą - jednym słowem nie czekaj i leć do sklepu :smiley:

I serio zanim kupisz na allegro jakikolwiek system, zastanów się trzy razy i jeszcze raz :slight_smile: Pozdrawiam

(And798) #10

a tak w ogóle to po co Ci edycja Professional?? :o wykorzystasz jej możliwości dopiero przy zaawansowanej sieci komputerowej, a takiej założę się, że na 90% nie masz. Edycja Home obsługuję kilka komputerów połączonych w LANie (zarówno przewodowym jak i bez-) więc wg mnie całkowicie wystarczy. Następny argument - edycja Home jest o 100 tańsza od Pro (no mniej więcej, zależy od sklepu). Ja bym brał Home, nie ma sensu przepłacać "za napis" Pro, bo w przypadku użytkowników domowych w przybliżeniu tyle właśnie wynosi ta różnica :smiley:

(zaklik) #11

Zgadzam się w 100% .

(Utrivv) #12

And512 :slight_smile: to że MS wycofał system bynajmniej nie oznacza że nie można go legalnei kupić.

Czy wiesz że w niektórych miejscach polski dalej można w księgarni kupić książki których nakład już dawno wyczerpano a wydawca ogłosił że nei będzie wznowień?

Podejrzewam że wiele lat upłynie zanim naszym sprzedawcom wyczerpią się zapasy.

(And798) #13

Nie wątpię, chciałem tylko powiedzieć, żeby uwarzać przy zakupie Windowsa na allegro, bo właśnie z powodu oficjalnego wycofania systemu jest większa szansa, że rozprowadzane będą wersje pirackie.

(Lukaszeknoszczyk14) #14

ja ostatnio sobie sprawiłem taki system za 339zł w sklepie komputerowym, nowy nieotwierany itd lepiej nie ryzykowac