Windows XP PRO czy warty zakupu?

Witam chciałbym zakupić system Windows XP Professional PL jednak wiadomo jest wiele podróbek na allegro i chciałbym być pewien co kupuje zainteresowałem się dwoma aukcjami gdzie system nie jest śmiesznie tani(ok. 100zł) ale jest również tańszy niż 400zł .

http://www.allegro.pl/item418320643_windows_xp_professional_pl_oem_faktura_sklep.html

http://www.allegro.pl/item416187092_windows_xp_professional_sp2_pl_oem_faktura_vat_22.html

Czy możecie mi doradzić albo oświecić czy te systemy są legalne ?

Póki go się nie ma to trudno określić . Ostatnio był temat na dobreprogramy.pl (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ramowania+) o piratach na aukcjach internetowych . Jak już bym miał wróżyć to ten pierwszy wydawałby się legalny ze względu na to , że właściciel konta nie posiada żadnego komentarza negatywnego ale to tylko przypuszczenia.

ja bym nie ryzykował i kupił w jakimś sklepie… vobis, komputronik, mediamarkt etc

dokładnie najlepiej kupić w jakimś sklepie bo na allegro nigdy nie wiadomo można zapłacić nawet 500zł i dostać pirata

Witam i pozdrawiam.Kup se Program: Windows XP Professional OEM PL najlepiej w sklepie Vobis , koszt programu 389 zł.Wtedy jesteś pewny że masz oryginalny program.

Windows to nie “program” :stuck_out_tongue:

Ale jednak ze sklepu będzie najpewniej.

Windows to system operacyjny a nie program :stuck_out_tongue: po drugie nie piszemy “kup se” tylko “kup sobie” bo to kulturalniej i przede wszystkim ładniej brzmi :smiley:

Sądzę że zakupie system tak jak mi radzono w jakiejś dużej sieci która na pewno sprzeda mi pełnowartościowy i legalny produkt :slight_smile: bo szkoda marnować pieniądze na jakiś szut i potem jeszcze się dowiedzieć że nie jest to nielegalne.

Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja edytuj i popraw.JNJN

eee o ile dobrze wiem Microsoft wycofał już ze sprzedarzy Windows XP w każdej wersji (wyjątek stanowi zakup razem z laptopem o parametrach, na których żadna Vista za Chiny nie ruszy), więc trzeba uważać na oryginalność produktu. Popieram opinie parę postów wyżej na temat zakupu w sklepie komputerowym - jest jeszcze wiele takich, które mają zapasy XPka (sprowadzane przed wycofaniem i sprzedawane nadal), ale pamiętaj, że takie zapasy się kiedyś skończą - jednym słowem nie czekaj i leć do sklepu :smiley:

I serio zanim kupisz na allegro jakikolwiek system, zastanów się trzy razy i jeszcze raz :slight_smile: Pozdrawiam

a tak w ogóle to po co Ci edycja Professional?? :o wykorzystasz jej możliwości dopiero przy zaawansowanej sieci komputerowej, a takiej założę się, że na 90% nie masz. Edycja Home obsługuję kilka komputerów połączonych w LANie (zarówno przewodowym jak i bez-) więc wg mnie całkowicie wystarczy. Następny argument - edycja Home jest o 100 tańsza od Pro (no mniej więcej, zależy od sklepu). Ja bym brał Home, nie ma sensu przepłacać “za napis” Pro, bo w przypadku użytkowników domowych w przybliżeniu tyle właśnie wynosi ta różnica :smiley:

Zgadzam się w 100% .

And512 :slight_smile: to że MS wycofał system bynajmniej nie oznacza że nie można go legalnei kupić.

Czy wiesz że w niektórych miejscach polski dalej można w księgarni kupić książki których nakład już dawno wyczerpano a wydawca ogłosił że nei będzie wznowień?

Podejrzewam że wiele lat upłynie zanim naszym sprzedawcom wyczerpią się zapasy.

Nie wątpię, chciałem tylko powiedzieć, żeby uwarzać przy zakupie Windowsa na allegro, bo właśnie z powodu oficjalnego wycofania systemu jest większa szansa, że rozprowadzane będą wersje pirackie.

ja ostatnio sobie sprawiłem taki system za 339zł w sklepie komputerowym, nowy nieotwierany itd lepiej nie ryzykowac