Windows xp pro i linux mandrake 10.1 community

Chciałbym prosić o dokładne wyjaśnienie jak zainstalować te dwa systemy na komputerze. Chce aby przy załączaniu był wybór :

*mandrakelinux

*windows

Proszę o dokładne wyjaśnienie lub ewentualnie podanie stron gdzie jest to przystępnie napisane. Jestem zaawansowanym użytkownikiem windowsa lecz o linuxie nie mam zielenego pojęcia.

z góry dziekuje…

instalacja linuxa jest banalna praktycznie wygląda jak w win. na pierwszej planszy instalator zapyta cie w jakim języku przeprowadzic instalacje wybierazs polski i dalej wszystko leci jak z gorki. a co do wyboru systemu to po instalacji linuxa po wlaczeniu kompa pojawi sie plansza z wyborem systemu nic nie musisz ustawiac w linuxie sa to ustawienia standardowe. linux bardzo przyjazny systemik stabilniejszy od win jednak problemy przychodza przy instalacj dodatkowego oprogramowania ale jako system do obslugi internetu czy pracy biurowej jest idealny :lol:

czyli np pierwsze instaluje linuxa na c: a potem xp-ka na np. d: ? i jeszcze jedno jaki musze ustawić system plików na c: jeśli tam umieszcze linuxa ?

NIE !!

NIGDY LINUX’a na C gdy chcesz mieć równolegle dwa systemy innych firm [chodzi tu o linux i widnows]

Później możesz mieć problemy z partycjonowaniem.

Przyjmuje, że moją poradę wziąłeś sobie do serca :slight_smile:

Więc instalujesz na d:D

Usuwasz partycje a później dajesz wykorzystaj wolne miejsce. System plikó na początek domyślny.

I pierwsze win później linux - aby nie było problemów z programem rozruchowym… :wink:

dzieki bardzo bo jak ostatnio instalowałem na c: linuxa to potem musiałem wszystkie partycje na nowo robić i wszystki dane utracone

Raq niezgodze sie z toba co do partycji niema to znaczenia wazne zeby przed instalacja linuxa byl zainstalowany win ( co do krzysiel’a to wyszlem z zalozenia ze win’a juz ma zainstalowanego ) ja tak mam gdzies od 7 mies. (tzn win na D , linux na C ) juz raz formatowalem dysk i instalowalem wszystko i chodzi normalnie bez najmniejszych problemów. :!: :smiley: :smiley:

mam pytanie co to zmienia i w czym polepsza ze na kompie macie po 2 systemy

To zmienia ża ma dwa systemy :smiley: :smiley: :smiley:

A tak na serio to że np. na windowsie gra, a Linuxa się uczy, korzysta w celach bezpiczeństwa z internetu i tak dalej 8)