Windows XP Pro i połączenie z internetem

Hej :slight_smile:

Ostatnio po raz pierwszy zainstalowałem sobie dodatek SP2 dla Windowsa XP Pro niestety pojawił się problem zawsze gdy włączam komputer muszę od początku instalować sterowniki do routera (Sagem F@st 1400w) i do oprogramowanie do neostrady.

Dlaczego się tak dzieje?

hmmm… odinstaluj strery całkowicie, i wszystko co związane jest z tym routerem, przeczyść rejestr [programem jv16 power tools dostępnym na vortalu DB, ew. easy cleaner , też dobry programik i zainstaluj stery jeszcze raz, jak nie zadziała to, to napisz

Witaj !!

@Dimatheus> Ale ja nie mam tego programu Neostrada Plus czy jak to tam się nazywa tylko odrazu mi się łączy z netem… :slight_smile:

@aero> A mogę przeczyścić tylko easycleanerem?

EDIT: Po tych czynnościach mam zrestartować kompa?

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 10:16

Sorry za post pod postem, ale nic to nie dało :frowning:

A jak chce dać “Napraw połączenie sieciowe” to zawsze zatrzymuje się na generowaniu adresu IP czy coś takiego i zawsze wywala taką wiadomość:

"Ograniczenie lub brak łączności

Możesz nie mieć dostępu do Internetu lub niektrych

zasobw sieciowych. Ten problem wtstąpił,

ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do

tego komputera". :frowning:

czyścisz rejestr , możesz to zrobic programem easycleaner (tylko tym np) nie restartujesz kompa, pamiętaj kolejność odinstalowanie sterów, czyszczenie rejestru, usunięcie katalogów modemu w c/program files/sagem … cały katalog usuwasz, nie musisz crestartować kompa, instalujesz na nowo drivery … powinno działać … masz jakiegoś firewalla ?

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 11:46

ja miałem to samo z liveboxem :wink:

zrób tak jak mówiłem, mi pomogło :stuck_out_tongue:

Zaraz to zrobie :wink:

Mam firewall Windowsowego nie wiem jak go wyłączyć, mam też aktywny firewall w routerze i mam też firewalla w Kaspersky’m Internet Security :slight_smile:

wyłącz go na kilka godzin, i sprawdź czy problem minął :slight_smile:

poza tym nie możesz mieć włączonych 3 firewalli, to zakłuca prace programów jak i łaczenie z netem, jak masz w kasperskym firewalla to wyłacz dwa pozostałe :wink:

narazie zostaw właczonego firewalla tylko windowsowego, a wyłacz firewalla z kaspra, on też potrafi blokować neta

Nie mogę…

Bo ja mam jeszcze (znaczy moi rodzice) jeszcze 2 kompy, ale one nie mają firewalla :frowning:

A jak wyłączyć windowsowy?

to nic nie da, bo firewall windowsa przepuszcza połaczenia routera, miałem triala kaspra internet security i blokował mi neta też mam routera TP :stuck_out_tongue:

wyłącz go na chwile i sprawdź jak działa net, do innych wskazówek się dostosowałeś już ?

Jeszcze nie, bo robie zadanie z anglika :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 12:35

Czyli wyłączyć router’owego firewalla?

P.S.

Ja nie mam zewnętrznego adresu IP

i jestem za Natem.

Ale ja mam problem w tym, że jak włączam komputer to muszę przeinstalować sterowniki, a tak normalnie to net działa!

Złączono Posta : 23.11.2006 (Czw) 8:25

Czy ktoś może mi pomóc? :frowning: