Windows XP Pro nie przetwarza skrótów z Autostartu

Witam,

W menu Start jest folder Autostart, tam są skróty do programów. Od kilku dni te skróty przy uruchamianiu systemu są ignorowane. Wie ktoś, o co chodzi? System Windows XP Pro, aktualizowany na bieżąco. Problem u mnie dotyczy dwóch różnych komputerów. Z góry dziękuję za pomoc.

sprobuj narzedzia np “autoruns” - jezeli nie pomoze to sprobuj przeinstalować system, tylko włączasz i sobie leci powiedzmy przez 30 min, a jedyne co stracisz czy bedziesz musiał zmieniać po tym, to tapete na pulpicie :slight_smile:

tak czasem bywa z xp…u mnie np. w pasku zasobnika systemu (prawy dolny rog gdzie sa ikonki) nie wyswietla wszystkich ikon.

Czasem wyswietli 9, czasem 8, czasem 10, raz na jakis czas tylko wyswietli wszystkie.

Przeszukałem trochę net (na razie tylko polskojęzyczny). Ludzie też o tym piszą, ale mało. Znalazłem tutaj wątek viewtopic.php?t=254829 i jeszcze gdzieś jeden (też bez rozwiązania).

Myślę, że któraś poprawka do Windows miesza, no bo co innego? Chociaż biorąc pod uwagę datę założenia linkowanego wyżej wątku nabieram wątpliwości co do takiej możliwej przyczyny (jak pisałem wyżej - aktualizuję system na bieżąco).

Systemu przeinstalowywać nie mam zamiaru, już wolę poklikać po starcie, albo wrzucić w rejestrze do Run (stamtąd programy startują, ale to nie jest rozwiązanie problemu).

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 8:58 został dopisany post przez impassive

Chyba znalazłem przyczynę - na obu komputerach uruchamiałem ComboFix.

start -> uruchom -> msconfig i tam w zakładce uruchamianie zobacz czy masz zaznaczone odpowiednie programy.

Tak, wszystko pozaznaczane. Wszystko jest tak, jak być powinno.

Poradziłem sobie w dniu założenia wątku. Ale nie mogłem odpowiedzieć, bo jakiś “administrator” zabanował mnie za pisanie prawdy nt. licencjonowania Windows - prawdy, która rozmija się z interesami Microsoftu.