Windows XP Pro nie widzi całej pojemności pendrive 8gb

Witam mam pytanie tak jak w temacie Win XP Pro nie wykrywa mi całego pendrive. To znaczy, mam dwa pendrive 8 GB i 16 GB. Jednak Windows XP widzi tylko w pendrive 8 gigabajtowym i 16 gigabajtowym 4 GB, zamiast 8. Natomiast Windows 7 widzi całkowite pojemności. Można to zmienić?? jeżeli tak to proszę o pomoc pozdrawiam sebcioseb.

Sformatuj je w systemie plików NTFS.

Chyba formatowałem z tego co pamiętam i to nie raz. Czy tak jest ze większe pojemności widzi tylko Windows 7, czy tylko ja mam taki problem???

Dodane 09.11.2012 (Pt) 9:44

Nikt nie wie jak problem rozwiązać, a także czy tak faktycznie jest z rozpoznawaniem pojemności w zależności od systemu???

Windows XP też widzi większe pojemności (jeszcze raz przed chwilą sprawdziłem :slight_smile: i nie zależy to od typu formatowania, może być FAT32 lub NTFS. Różnica między tymi systemami formatowania jest taka, że jeżeli sformatujemy w systemie FAT32, to nie będzie można zapisać pliku większego niż 4GB.

Więc widać jakiś mam problem z Windowsem, może jest jakiś skrypt, poprawka, która to zmienia???

Jedyne poprawki które mogą tu mieć znaczenie to poprawki Microsoftu SP2. Jeżeli to starszy Windows, to czy jest wgrany ten system poprawek?

Mam win z sp3

No, to nie trzeba żadnego innego systemu poprawek.

Teraz jestem w domu i mam dostęp do pendrive 8 gb. chciałem sformatować pod NTFS, ale nie ma możliwości wyboru, mogę tylko sformatować pod FAT 32. Czy da się to jakoś zmienic??

http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk … 27581.html