Windows XP Pro nie widzi całej pojemności pendrive 8gb

(Sebcio12345) #1

Witam mam pytanie tak jak w temacie Win XP Pro nie wykrywa mi całego pendrive. To znaczy, mam dwa pendrive 8 GB i 16 GB. Jednak Windows XP widzi tylko w pendrive 8 gigabajtowym i 16 gigabajtowym 4 GB, zamiast 8. Natomiast Windows 7 widzi całkowite pojemności. Można to zmienić?? jeżeli tak to proszę o pomoc pozdrawiam sebcioseb.

(Azi) #2

Sformatuj je w systemie plików NTFS.

(Sebcio12345) #3

Chyba formatowałem z tego co pamiętam i to nie raz. Czy tak jest ze większe pojemności widzi tylko Windows 7, czy tylko ja mam taki problem???

Dodane 09.11.2012 (Pt) 9:44

Nikt nie wie jak problem rozwiązać, a także czy tak faktycznie jest z rozpoznawaniem pojemności w zależności od systemu???

(floyd) #4

Windows XP też widzi większe pojemności (jeszcze raz przed chwilą sprawdziłem :slight_smile: i nie zależy to od typu formatowania, może być FAT32 lub NTFS. Różnica między tymi systemami formatowania jest taka, że jeżeli sformatujemy w systemie FAT32, to nie będzie można zapisać pliku większego niż 4GB.

(Sebcio12345) #5

Więc widać jakiś mam problem z Windowsem, może jest jakiś skrypt, poprawka, która to zmienia???

(floyd) #6

Jedyne poprawki które mogą tu mieć znaczenie to poprawki Microsoftu SP2. Jeżeli to starszy Windows, to czy jest wgrany ten system poprawek?

(Sebcio12345) #7

Mam win z sp3

(floyd) #8

No, to nie trzeba żadnego innego systemu poprawek.

(Sebcio12345) #9

Teraz jestem w domu i mam dostęp do pendrive 8 gb. chciałem sformatować pod NTFS, ale nie ma możliwości wyboru, mogę tylko sformatować pod FAT 32. Czy da się to jakoś zmienic??

(Atis) #10

http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk … 27581.html