Windows xp pro sp2 czy windows 98 se

który windows jest lepszy do internetu?

XP + SP2

Chociażby dlatego, że ma system plików NTFS i posiada ciągle support od Microsoftu… :wink:

ale na xp ciągle wyskakują mi jakies błędy aplikacji:((( i chce sie przeniesc na winde 98 se

Bo być może poinstalowały się jakieś syfy… Kiedy miałeś ostatni raz format? Od kiedy zaczyna się coś psuć i co dokładnie się dzieje?

jakie błędy - konkretnie - świadczy to raczej o syfie, lub zapuszczeniu systemu.

Najlepiej będzie jak opiszesz dokładnie co się dzieje, czy masz serwispack2, czy masz firewalla, czy masz antyvira etc.

Do neta oba są dobre.

Jedyna przewaga XP SP2 to

Dlatego ja generalnie obstawiam za Windowsem XP SP2

no jak wchodze nap w jakis folder to wyskkuje błąd aplikacji i widac tylko pulipit,długp soe włącza…

Najprościej będzie ruchomić system ponownie, zabootować z płytki XP, wejść w konsolę naprawy… Poczytaj: KLIK. Wpisz chkdsk /p

Naprawić się powinny wszystkie błędy…

Powiedz - jaki firewall, antywirus… W ogóle możesz podać parametry swojego kompa? Procek, RAM itp…

sciagnij program XPAntiSpy czy jakos tak;) i daj ustawienia zalecane… :slight_smile: zamknij program, wlacz go ponownie i daj zastosuj:) nie wiem czy chodizlo o te bledy, ale zamyka okienka z bledami i prosba o wyslania wiadomosci microsoftowi:)

Tak, zlikwiduje alerty, ale problem, który powoduje te alerty zostanie…

hmmm no masz racje… a sproboj wgrac Ad-aware 6 i zrobic testa? juz nic innego nie przychodzi mi do glowy?!

Już lepiej wersję 1.06, gdyż jest o wiele nowsza. Poza tym przyłączam się do opini, że lepszy jest WinXP SP2. Dlaczego :?: Szybciej, bezpieczniej wbrew pozorom i ergonomiczniej.

Według mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie XP + SP2.

XP + SP 2 - dla XP są wydawane nadal poprawki a do 98 już nie

no ja jade na Facie32 8)

Hmm ja uwarzam ze najbezpieczniejszy do neta jest system z pod znaku pingwinka LINUX , ale jeśli chodzi o ms to jeśli mam wybrac miedzy xp a 98 to wiadomo xp , jednak jeśli mam do wyboru jeszcze 2000 to wybieram zdecydowanie 2000… :lol:

Ja tam mam 98 SE z 2 firewall’ami i sie nie przejmuje :stuck_out_tongue: No chyba że jakiś trojan mi wejdzie bo mam (chyba) słabego antywirusa Avast! Antywirus :o no ale cóż nie można jechać przy 128 DDR RAM 20 GB dysk Samsung 5400 obr./min. Radeo 9200 SE 64 no ale procek nawet nawet Celeron 2.0 Ghz Pozdro dla każdego :wink:

N ie powinno się mieć dwóch firewalli naraz, bo będą się blokować nawzajem i destabilizować prace systemu.

takim sposobem mogłeś podać jeszcze że najbardziej egzotycznym system jest Mac-os :lol: tyle podałeś systemów że autor nie będzie miał opini który z windowsów wybrać :expressionless:

ten i ten może być. zamiast odinstalowywania xp, zrób najpierw partycje fat32 i zainstaluj 98. i sam dojdziesz do wniosku jaki system ci bardziej odpowiada i pozostaniesz przy nim a drugą partycje usniesz i będzie cacy 8)

98 se też posiada support od microsoftu do 30 czerwca 2006r :stuck_out_tongue: jeśli chodzi o neta to obydwa są dobre sam niedawno korzystalem z 98 se i dobrze mi sie na nim surfowalo po necie :smiley:

Jesli mi sie wierzycie to sprawdźcie sobie :http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/04_01/default.mspx

iGreq dzienki za to :lol: :stuck_out_tongue: