Windows xp pro sp2 czy windows 98 se

(kapsiu...!) #1

który windows jest lepszy do internetu?

(squeet) #2

XP + SP2

Chociażby dlatego, że ma system plików NTFS i posiada ciągle support od Microsoftu... :wink:

(kapsiu...!) #3

ale na xp ciągle wyskakują mi jakies błędy aplikacji:((( i chce sie przeniesc na winde 98 se

(squeet) #4

Bo być może poinstalowały się jakieś syfy... Kiedy miałeś ostatni raz format? Od kiedy zaczyna się coś psuć i co dokładnie się dzieje?

(Monczkin) #5

jakie błędy - konkretnie - świadczy to raczej o syfie, lub zapuszczeniu systemu.

Najlepiej będzie jak opiszesz dokładnie co się dzieje, czy masz serwispack2, czy masz firewalla, czy masz antyvira etc.

(Petro20) #6

Do neta oba są dobre.

Jedyna przewaga XP SP2 to

Dlatego ja generalnie obstawiam za Windowsem XP SP2

(kapsiu...!) #7

no jak wchodze nap w jakis folder to wyskkuje błąd aplikacji i widac tylko pulipit,długp soe włącza...

(squeet) #8

Najprościej będzie ruchomić system ponownie, zabootować z płytki XP, wejść w konsolę naprawy... Poczytaj: KLIK. Wpisz chkdsk /p...

Naprawić się powinny wszystkie błędy...

Powiedz - jaki firewall, antywirus... W ogóle możesz podać parametry swojego kompa? Procek, RAM itp...

(Tomusiontko88) #9

sciagnij program XPAntiSpy czy jakos tak;) i daj ustawienia zalecane... :slight_smile: zamknij program, wlacz go ponownie i daj zastosuj:) nie wiem czy chodizlo o te bledy, ale zamyka okienka z bledami i prosba o wyslania wiadomosci microsoftowi:)

(squeet) #10

Tak, zlikwiduje alerty, ale problem, który powoduje te alerty zostanie...

(Tomusiontko88) #11

hmmm no masz racje.... a sproboj wgrac Ad-aware 6 i zrobic testa? juz nic innego nie przychodzi mi do glowy?!

(system) #12

Już lepiej wersję 1.06, gdyż jest o wiele nowsza. Poza tym przyłączam się do opini, że lepszy jest WinXP SP2. Dlaczego :?: Szybciej, bezpieczniej wbrew pozorom i ergonomiczniej.

(Mancunian) #13

Według mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie XP + SP2.

(Qbek50) #14

XP + SP 2 - dla XP są wydawane nadal poprawki a do 98 już nie

no ja jade na Facie32 8)

(Xmen85) #15

Hmm ja uwarzam ze najbezpieczniejszy do neta jest system z pod znaku pingwinka LINUX , ale jeśli chodzi o ms to jeśli mam wybrac miedzy xp a 98 to wiadomo xp , jednak jeśli mam do wyboru jeszcze 2000 to wybieram zdecydowanie 2000.... :lol:

(Aerosol77) #16

Ja tam mam 98 SE z 2 firewall'ami i sie nie przejmuje :stuck_out_tongue: No chyba że jakiś trojan mi wejdzie bo mam (chyba) słabego antywirusa Avast! Antywirus :o no ale cóż nie można jechać przy 128 DDR RAM 20 GB dysk Samsung 5400 obr./min. Radeo 9200 SE 64 no ale procek nawet nawet Celeron 2.0 Ghz Pozdro dla każdego :wink:

(iGreq) #17

N ie powinno się mieć dwóch firewalli naraz, bo będą się blokować nawzajem i destabilizować prace systemu.

(123448) #18

takim sposobem mogłeś podać jeszcze że najbardziej egzotycznym system jest Mac-os :lol: tyle podałeś systemów że autor nie będzie miał opini który z windowsów wybrać :expressionless:

ten i ten może być. zamiast odinstalowywania xp, zrób najpierw partycje fat32 i zainstaluj 98. i sam dojdziesz do wniosku jaki system ci bardziej odpowiada i pozostaniesz przy nim a drugą partycje usniesz i będzie cacy 8)

(Marcinb677) #19

98 se też posiada support od microsoftu do 30 czerwca 2006r :stuck_out_tongue: jeśli chodzi o neta to obydwa są dobre sam niedawno korzystalem z 98 se i dobrze mi sie na nim surfowalo po necie :smiley:

Jesli mi sie wierzycie to sprawdźcie sobie :http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/04_01/default.mspx

(Aerosol77) #20

iGreq dzienki za to :lol: :stuck_out_tongue: