Windows XP - problem z profilami, system nie chce ruszyć

Witaj Mam na imię Dorota i musze niestety przyznać sie do tego ze chyba uszkodziłam komputer… szukałam rozwiazania na forum … no i doprowadzilam do tego ze zupełnie przestał oddychać … Cała historia zaczeła sie od :

Przywiozłam sobie komputer do Irlandii bo niestety narazie nie stać mnie by zaoparzyć sie tu w nowy komputer…po miesiacu udało mi sie kupic do niego w miare tani monitor Właczyliśmy go i było wszystko ok … dopiero po 3 razie zaczął odmawiać mi posłuszeństwa… nie wiem czy klimat irlandzki mu nie pasuje… czy co… problem pokazywał sie po Komunikacie “ZAPRASZAMY”… wtedy wyskakiwało okno z informacja "System Windows nie może załadować profilu użytkownika ale zalogował Cie używając domyślnego profilu systemowego " SZCZEGÓŁ: niepoprawna funkcja… po czym zaczął sie logować do systemu… natomiast jego predkość mnie zaczeła przerazać…chodził wolniej niż ślimak … zanim weszłam w menu start zdazylam zrobić sobie kolacje …niestety przywracanie systemu nie pomogło a tryb awaryjny nie dzialal … Weszłam wiec na forum w celu oświecenia … zazwyczaj udawało mi sie rozwiazywac problemy … Pewien internauta napisał by zaznaczyć safeboot w systemie… i wtedy komputer automatycznie podczas restartowania przełączy mnie na tryb awaryjny… niestety zapomniał dodać ze jesli nie uda sie ta metoda… to bedzie problem by znow powrocic do trybu normalnego… no a ja sama na to nie wpadłam … teraz to juz w ogole nie mam pojecia co zrobic… prosze Was ogromnie o pomoc…zrobiłabym format ale niestety mam wiele cennych plikow których nie moge stracic… Do tego nie mam windowsa… Nic absolutnie nic :((

Pozdrawiam

:frowning:

windows ma opcje naprawy - nie musisz reinstalować, na którymś ekranie z kolei zaproponuje ci naprawę systemu - wszystkie twoje pliki i ustawienia pozostaną nienaruszone, w przypadku naprawy instalator nadpisuje tylko foldery systemowe; jeśliby naprawa się nie powiodła ciągle masz jeszcze możliwość reinstalacji bez naruszania twoich plików,

instalator wyświetli ci taką opcję do wyboru tuż przed reinstalacją

sorry - jeśli nie masz windowsa to oczywiście moje rady są bez sensu, ale zmyliło mnie “zrobiłabym formata” - bez płytki raczej nic się nie da zrobić, spróbuj pożyczyć tylko aby użyć konsoli odzyskiwania(bez klucza),

wtedy mogłabyś przekopiować kopie plików rejestru z folderu repair tworzone tuż po instalacji do folderu config i w ten sposób przywrócić stan

bezpośrednio po instalacji, kiedy, jak napisałaś, wszystko było w porządku

DOROTKA_DR witaj na Forum.

Wydzieliłem i nazwałem inaczej Twój temat, gdyż z reguły nie podpinamy się pod już istniejące tematy.

Miłego surfowania i rozwiązania problemu.

Mam Windows :smiley: zrobiłam naprawe systemu :slight_smile: i zaczynał sie normalnie logować … juz zaczełam sie cieszyć i :frowning: bum Wyskoczył mi komunikat typu… instalator systemu XP nie może dzialać w systemie awaryjnym… za chwile nastąpi ponowne uruchomienie " … po czym zbladłam jak sciana i zamarłam … a siedzialam z tym do 4 nad ranem :(… tak wiec zrestetowałam kompa i poprzez F8 chcialam uruchomić w trybie normalnym… .Zaznaczyłam ten tryb ale znow wyskoczyło “instalator systemu XP nie może dzialać w systemie awaryjnym…” To pewnie dlatego ze zaznaczyłam w systemie ta opje z safeboot… Prosze napiszcie mi ze jest jakies inne rozwiazanie… Ale tak na "chłopski rozum "… Bo jestem załamana … Dzieki rixx za powyzsza notke :* Pozdrawiam

chyba się mylisz i system wcale nie zaczynał się logować - logował się instalator do drugiej fazy naprawy systemu - w 1 tylko kopiuje pliki na dysk, resetuje komputer i loguje się, aby zacząć właściwą fazę naprawiania - instalowanie urządzeń, menu start, sieci, potem zapisywanie ustawień, tworzenia wpisów do rejestru itd; tę drugą fazę nieraz trudno mu wystartować i można próbować resetować kilka razy,

za którymś może się udać, nie mówiąc o tym że może załamać się już pod koniec tej części naprawy i wtedy po resecie zaczyna znowu od instalowania urządzeń itd; co do problemów z trybem awaryjnym to przyznam się, że nic o tym nie mogę powiedzieć, bo z problemem spotykam się pierwszy raz - czy zaczynasz instalację-naprawę normalnie tzn. przez start jak do instalacji z biosu; jeśli tak i jeśli ten komunikat się ponawia to jedynym rozwiązaniem jest usunięcie opcji trybu awaryjnego z pliku boot.ini - wystartuj normalnie jak do instalacji, na pierwszym ekranie instalator zaproponuje ci skorzystanie z konsoli odzyskiwania

w celu naprawy systemu(po angielsku recovery console), naciśnij r ,

po ukazaniu się konsoli wpisz numer, który konsola wyświetla jako numer twojego konta(z reguły 1) i enter, jeśli nie masz hasła jeszcze raz enter

(jeśli masz wpisz) i wpisz polecenie

bootcfg /rebuild

i enter(przed ukośnikiem spacja)

jeśli konsola zacznie ci wyswietlać pytania - na pierwsze wpisz y(yes) i enter

na drugie wpisz nazwę twojego systemu np. Microsoft Windows XP Professional(Home Edition) i enter

na trzecie wpisz fastdetect i enter

żeby wyjść z konsoli wpisz exit i enter

teraz zacznij proces naprawy od nowa, komunikat o trybie awaryjnym już nie powinien się pojawiać

ps. gdyby jednak był b. złośliwy i znów się pojawił użyj powtórnie konsoli odzyskiwania i wpisz

cd C:

attrib -r -s -h boot.ini

del boot.ini

po każdym poleceniu enter, C- partycja, na której jest system, jeśli u ciebie jest inna litera musisz ją wpisać zamiast c

teraz znowu wpisz polecenie bootcfg /rebuild jak powyżej

No no chyna klątwa jakas krąży wokoł mnie… zrobiłam wszystko tak jak mowiłes … i zaczela sie kontynuacja instalacji… ale oczywiście miałam tak piekne szczescie ze zachaczyłam o przedłużacz … i wyłączył sie podczas instalacji… chcialam ponowić wszystko od poczatku ale teraz resetuje mi sie komp zamiast przechodzic do tej drugiej fazy… prosze napisz mi czy moge kontynuowac ta instalacje… :frowning: :frowning: :frowning: jesli tak to prosze napisz mi jak … oczywiscie prosze Cie … na cłopski rozum … tak jak poprzednio… a było super… jesli oczywiscie masz do mnie jeszcze cierpliwosc … pozdrawiam i dziekuje

jeśli nie chce zaczynać drugiej fazy naprawiania to możesz spróbować zacząć naprawę od poczatku, ale wątpię, czy się uda, bo instalator ma już pliki skopiowane na dysk i w zasadzie powinien zaczynać już tylko od instalowania urządzeń - w każdym razie możesz spróbować, a jeśli

się nie uda musisz zdecydować się na instalację, instalator rozpozna, że na partycji znajdują się pliki i zapyta cię na koniec, czy ma pozostawić te pliki nienaruszone, w takim wypadku nie tylko twój folder z kontem(moje dokumenty)ale i wszystkie inne foldery i pliki włącznie z folderem program files pozostaną nietknięte, tyle że instalator utworzy ci nowe konto, stworzy nowe pliki rejestru itd.; możesz potem przenieść swoje pliki na nowe konto, a jeśli przeniesiesz i zawartość folderu dane aplikacji, menu start, pulpit itd. do takich samych folderów na nowym koncie to i większość programów powinna działać, a stare konto możesz usunąć(musisz pamiętać i o folderze all users, zwłaszcza o menu start w nim)

Wiesz Gdy probowalam zainstalować poraz kolejny…

Czyli Enter …jakbym chciala zainstalowac od nowa … potem R …wyskakiwał mi Komunikat

Instalator dokonał juz próby uaktualnienia nastepujacej instalacji

c:\ windows “microsoft…”

1 Aby ponowić próbe uaktualnienia do systemu w XP wcisnij ENTER

2 Aby kontynuować instalowanie nowej Kopi systemu windows XP bez NAprawy wcisnij ESC

3 Aby zakończyć prace wcisnij F3

Jak zaznaczam 1 opcje zaczyna mi instalowac 1 faza… po czym informuje ze została zakonczona pomyslnie i za chwile nastapi resetowanie komputera… komputer sie resetuje… i znow sie resetuje… i znow… i tak w kółko …

Nie wiem … boje sie juz kombinowac… chcialam zaznaczyc wczoraj 2 opcje ale sie boje …:(( Bo moj pech mnie nie opuszcza …

Chyba ze jest jeszcze jakas inna mozliwosc…

Pozdrawiam Buziaki … Dzieki Za wszystko :*:*

wybierz 2 opcję, jak pisałem wcześniej instalator zapyta cie, czy ma zostawić twoje pliki nienaruszone, nic więc nie ryzykujesz, na pewno

pozostawi je nietknięte(tuż przed rozpoczęciem właściwej instalacji)

oSTRZEZENIE :

Folder Windows juz istnieje i moze zawierać instalacje sysytemu Windows , kontynuowanie operacji oznacza zastapienie istniejacej instalacji

Wszystkie Pliki podfoldery , konta użytkownikow , aplikacje , ustawienia zabezpieczen pulpitu dla tej instalacji systemu zostana usuniete , usuniety moze rozniez folder "moje dokumenty "

  1. aby uzyc wybranego folderu i usunąc istniejaca instalacje systemu wybierz L

  2. użyć innego folderu ESC

  3. zakończyć instalacje F3

Które wybrac… Wiem ze jestem natretna… ale za bardzo mi zalezy na wszystkim co mam na dysku C: i nie moge tego stracic… wiec wole sama nie decydowac… zreszta walcze z tym juz od 5 dni…:(:frowning:

Pozdraawiam :smiley:

masz do wyboru albo L albo escape - ja wybrałem L i nic się nie stało, tzn. mimo ostrzeżenia, ze folder moje dokumenty może zostać wymazany

folder pozostał nienaruszony - różnica jest taka, ze w wypadku escape

instalator założy nowy folder systemowy windows, czyli po instalacji będziesz miała 2 windowsy(w tym jeden, nowszy, działający), w wypadku

L nadpisze stary folder, czyli będzie mniej do wyrzucania, a rezultat, jak napisałem powyżej, będzie ten sam, tzn. pliki i foldery poza folderem windows nienaruszone; zaleta L polega też na tym, ze nowa instalacja będzie miała więcej miejsca, jeśli nie masz zbyt dużej partycji to może to mieć znaczenie, ponadto instalując nowy windows instalator będzie musiał zmieniać nazwy starego, dodatkowy problem itd. - o zaznaczenie właściwej opcji(pozostaw moje pliki itd.) instalator poprosi cie jeszcze dalej, tuż przed rozpoczęciem właściwej instalacji; w sumie możesz wybrać i to, i to, opcja L jest wygodniejsza i dla użytkownika i dla instalatora i jak pisałem, u mnie wszystko było w porządku

instalując system instalator stara się umieszczać pliki, a zwłaszcza pliki systemowe, jak najbliżej zewnętrznego skraju dysku, bo tam szybkość odczytu itd. jest największa i system jest wtedy najwydajniejszy - ponieważ u ciebie te najlepsze z punktu widzenia wydajności obszary są już zajęte przez stary system instalator musiałby umieścić nowy i poza starym i poza twoimi plikami, jeśli jest ich dużo nowy system musiałby być przesunięty znacznie do wewnątrz dysku, a po wyrzuceniu starego najlepsze obszary dysku pozostałyby puste lub zajęte przez twoje mało ważne pliki - czyli również z punktu widzenia wydajności przyszłego systemu opcja L jest dużo lepsza

niemniej sama musisz zdecydować, bo reinstalowałem system tylko raz

(z opcją L), a jak wiadomo 1 raz to w statystyce żaden argument

Dzieki Ślicznie za pomoc … Wszystko dziala… :stuck_out_tongue: Pozdrawiam Serdecznie …