(Windows XP) Problem ze sformatowaniem dysku

Witam!

Mam problem kilka dni temu po zrestartowaniu kompa wyszedł mi błąd. Mianowicie był to błąd "Brak pliku NTLDR naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zresetować’. Próbowałem sprawdzonych porad takich jak kopiowanie tego pliku poprzez konsolę odzyskiwania na płycie Windowsa, ale to nic nie pomagało wychodził komunikat że nie można skopiować tego owego pliku. Po kilku godzinach myślenia i tworzenia czegoś z niczego w konsoli odzyskiwania, postanowiłem zrobić formata dysku C:/. Włożyłem płytę uruchomiłem ekran z instalacji Windowsa i wybrałem opcję z instalacją systemu, wyświetliła się licencja zaakceptowałem po czym miałem wybrać dysk do sforamtowania i tutaj już się zdziwiłem bo miałem do wyboru tylko dysk C:/ a miałem dysków 4 (licząc z C:/). Ale dobra już nie chciałem dalej tracić czasu więc wybrałem C:/, wziąłem NTFS (szybkie). Dysk został sformatowany szybko góra minuta lub dwie. Wtedy Windows kopiował swoje pliki do instalacji, myślałem że będzie wszystko w porządku, ale się zdziwiłem… Po kopiowaniu plików przez Windowsa komputer musi być zresetowany, aby rozpoczęła się instalacja systemu. Komputer się wyłączył doszło do wczytania dysku i wyszedł błąd “Brak odczytu dysku” lub coś takiego, okej wszedłem jeszcze raz na płytę, ale tym razem sformatowałem NTFS bez szybkiego. Czekałem trochę, ale wreszcie zakończył się proces kopiowania plików do instalacji. Komputer znów musiał być zresetowany wtedy już dopuszczałem myśli że znów wyjdzie ten sam błąd, ale nie teraz już w ogóle byłem zaskoczony. Komputer doszedł znów do odczytu dysku i sie zresetował…

Myślę że może być to spowodowane płytą główną, bo kiedy po restarcie ma się włączyć dalsza instalacja to komp nie wykrywa płyty muszę wciskać F8 aby wybrać napęd. Wszedłem też w BIOS’A i tam ustawiłem aby DVD-ROM wczytywał się pierwszy, po tym znów Windows skopiował pliki do dalszej instalacji i musiał się zresetować komputer. Ale po restarcie komp zamiast kontynuować instalację to ponownie wykrył płytę lecz wyszedł komunikat: “Naciśnij dowolny klawisz aby rozpocząć rozruch CD…”, nie wiem o co chodzi, ale myślę że jest tutaj dużo doświadczonych userów i pomogą mi w tym problemie.

Moja płyta główna: ASUS P5N32-SLI SE Deluxe

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.66 GHz

Dysk: Barracuda Seagate 400GB

Myślę że się nie pogubiliście, więc proszę Was o pomoc :?

miałeś 4 dyski czy partycje (bo to nie to samo)?

Cztery partycję, razem z dyskiem C:/.

Stawiam na uszkodzoną pamiątke , jeżeli jest więcej jak jedna to próbować instalacji systemu na jednym module przemiennie , a jak jedna to będzie trzeba pożyczyć pamiatke.

Ten problem pojawia się na forum co jakiś czas przeczytaj proszę ten wątek oto link viewtopic.php?f=19&t=212402 i ten viewtopic.php?f=2&t=232923 . Po prostu masz Bad sektory na dysku to raz 2 utraciłeś partycje a nie skojarzyłeś od razu podczas instalacji te 2 watki jak przeczytasz trochę Ci rozjaśni sytuacje gdybyś miał jakieś problemy to napisz na priv do mnie a postaram się pomóc

No dobra, ale zadam zasadnicze pytanie czy można to naprawić bez wymiany dysku?

Jeśli tak to jakie byście programy polecali?

powtórze jeszcze raz sprawdź pamiątki , bo komunikat j.w w 80% wskazuje na uszkodzenie/ nieprawidłowe działanie pamięci.

A jak to sprawdzić?

Jeżeli masz 2 moduły pamięci to wyciąg jedną i próbuj instalować system jeżeli znowu będą problemy to wyciąg pamiątkę a włóż tą wyciągniętą wcześniej , a jeżeli masz tylko jeden moduł to pozostaje pozyczyć od kogoś sprawną pamiątke , a jak już nie ma takiej możliwości to pobierz program “memtest” i zapuść go według opisu , test uciążliwy bo min 2 godziny w “plecy”.