Windows XP Prof. SP1, sterowniki do HP Pavillion dv6810ew

(Kynski) #1

Witam!

Poszukuję sterowników do laptopa - HP Pavillion dv6810ew.Byłem na kanale IRC - ##windows / serwer: irc.freenode.org, gdzie powiedziano mi, że do tych notebooków NIE MA sterowników do Windowsa XP. http://www.hp.com/ - tutaj także byłem. Możliwe, że jest to wynik mojej niewiedzy, ale sterowniki na tej stronie do mojego notebooka nie działają. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, a szczerze wątpię, że w ogóle nie ma sterowników do 'XPeka' dla mojego notebooka.

(G Stanislaw) #2

Zapomnij o XP. Walczyłem kiedyś z tym laptopem i skończyło się na Viście.

(Arek Brzek) #3

a jezeli by sie zainstalowalo XP z SP3 to sterowniki SATA byłyby już tam wgrane w SP3?

(Kynski) #4

PelsonFFE , tutaj nie chodzi o SATA. Chodzi o dźwięk, grafikę, internet. Nic więcej...

(G Stanislaw) #5

Jeśli chodzi o SATA, to:

1. W BIOSie można przestawić na ATA (nie pamiętam nazwy opcji, ale poszukaj w necie np. SATA notebook)

2. Można dograć do instalki sterowniki SATA programem nLite.

Uruchomienie dysku i zainstalowanie XP, to jest małe Micki w porównaniu z uruchomieniem urządzeń w laptopie. Czasem pomaga zainstalowanie sterowników z innego modelu. Jednak "pomoc" polega na tym, że w systemie widać urządzenie, ale za cholerę nie można go uruchomić. Np. sieciówki.

(Kynski) #6

g_stanislaw , dokładnie tak. Niby zainstalowałeś sterownik, ale ni grzyba. W menadżerze urządzeń aktualizujesz sterownik, ni cholery.

I tutaj tkwi diabeł problemu.

(Arek Brzek) #7

no ale jezeli ja mam dysk sata to jezeli dogram do xp sp3 to czy wykryje mi dysk podczas instalacji?

(G Stanislaw) #8

Wyżej dupy nie podskoczysz. Zostaje Vista. HP schodzi na psy.

(G Stanislaw) #9

Do Xp dograj sterowniki SATA a nie SP3.

(Arek Brzek) #10

no wlasnie dogrywam i mi dalej nie wykrywa:/

(G Stanislaw) #11

a jakie sterowniki SATA dogrywasz?

(Arek Brzek) #12

zgodne z moim laptopem hp pavilion dv6715ew programe nlite oczywscie

(G Stanislaw) #13

Prosiłem o nazwę sterowników a nie o podawanie zgodności. Dograj sterowniki Silicon Image si3112 oczywiście dla systemu, jaki chcesz zainstalować. Jak nie pomoże, to rozkręć laptopa i zobacz, czy masz dysk. Hehehe

(Arek Brzek) #14

Revision: Version 5.5.0.1035 o to chodziło?

A dysk mam bo na czyms Vista musi byc :} ;D

Sa one ze strony HP tu link : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 28〈=pl

(G Stanislaw) #15

Zaczekaj, bo nie nadążam... Masz Vistę i chcesz zejść do XP? Masochista z ciebie. Nie dopasujesz sterowników do XP. Nawet jeśli są na stronach HP. Pewnie masz laptopa z wysp z angielską Vistą. hehehe przerabiałem to. Jeżeli tak, kup Vistę PL, a zaoszczędzony czas przeznacz na przyjemniejsze rzeczy.

(Arek Brzek) #16

Nie mam Viste pl i mam jej dość. Chce zejsc z Visty do Xp da rade czy nie? chodzi mi tylko o sterowniki SATA z reszta sobie poradzę.

(G Stanislaw) #17

Jeśli tak, to poszukaj sterowników SATA (te które podałem wcześniej) i dograj je programem nLite do instalki XP. Pójdzie na pewno.

Jak wspomniałem wcześniej, jest możliwość przestawienia opcji (nazwy nie pamiętam - poszukaj) w BIOSie i będzie widział ATA100. Wtedy nie musisz niczego dogrywać. Znalazłem.

1. Przy uruchomieniu komputera wchodzisz do biosu (F10)

2. Wybierasz "System Configuration" -> "Device Configuration"

3. Ustawiasz "SATA Native Mode" na "Disabled"

4. Ustawiasz ''HDD Translation Mode'' na ''LBA-assisted'' i akceptujesz (F10)

5. Zachowujesz ustawienia biosu "File" -> "Save Changes Ang Exit" -> (F10)

6. Przy ponownym uruchomieniu komputera wciskasz F9 i wybierasz CD

(Arek Brzek) #18

nie mam opcji DEVICE CONFIGURATION. Jest jakies C4, SOUND i BOOT ORDER (czy cos takiego)

(G Stanislaw) #19

Wejdź do BIOSa, poczytaj i pokombinuj. Wrzuć temat na google, tam też poczytaj. Odpowiedź na Twoje pytanie jest na pewno. Tylko więcej zaangażowania. Nie mam siły Tobie tłumaczyć.

(Arek Brzek) #20

Ok. Tylko popraostu weszedłem do tego BIOSU i tam nie ma takiej funkcji jak DEVICE CONFIGURATION :slight_smile: A integrowałem juz sterowniki z X\płytką XP lecz to mi nie działa dalej nie wykrywa dysku. Po to jest forum by się czegoś dowiedzieć a nie odsyłać do google.pl