Windows XP Prof. SP1, sterowniki do HP Pavillion dv6810ew

Witam!

Poszukuję sterowników do laptopa - HP Pavillion dv6810ew.Byłem na kanale IRC - ##windows / serwer: irc.freenode.org, gdzie powiedziano mi, że do tych notebooków NIE MA sterowników do Windowsa XP. http://www.hp.com/ - tutaj także byłem. Możliwe, że jest to wynik mojej niewiedzy, ale sterowniki na tej stronie do mojego notebooka nie działają. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, a szczerze wątpię, że w ogóle nie ma sterowników do ‘XPeka’ dla mojego notebooka.

Zapomnij o XP. Walczyłem kiedyś z tym laptopem i skończyło się na Viście.

a jezeli by sie zainstalowalo XP z SP3 to sterowniki SATA byłyby już tam wgrane w SP3?

PelsonFFE , tutaj nie chodzi o SATA. Chodzi o dźwięk, grafikę, internet. Nic więcej…

Jeśli chodzi o SATA, to:

  1. W BIOSie można przestawić na ATA (nie pamiętam nazwy opcji, ale poszukaj w necie np. SATA notebook)

  2. Można dograć do instalki sterowniki SATA programem nLite.

Uruchomienie dysku i zainstalowanie XP, to jest małe Micki w porównaniu z uruchomieniem urządzeń w laptopie. Czasem pomaga zainstalowanie sterowników z innego modelu. Jednak “pomoc” polega na tym, że w systemie widać urządzenie, ale za cholerę nie można go uruchomić. Np. sieciówki.

g_stanislaw , dokładnie tak. Niby zainstalowałeś sterownik, ale ni grzyba. W menadżerze urządzeń aktualizujesz sterownik, ni cholery.

I tutaj tkwi diabeł problemu.

no ale jezeli ja mam dysk sata to jezeli dogram do xp sp3 to czy wykryje mi dysk podczas instalacji?

Wyżej dupy nie podskoczysz. Zostaje Vista. HP schodzi na psy.

Do Xp dograj sterowniki SATA a nie SP3.

no wlasnie dogrywam i mi dalej nie wykrywa:/

a jakie sterowniki SATA dogrywasz?

zgodne z moim laptopem hp pavilion dv6715ew programe nlite oczywscie

Prosiłem o nazwę sterowników a nie o podawanie zgodności. Dograj sterowniki Silicon Image si3112 oczywiście dla systemu, jaki chcesz zainstalować. Jak nie pomoże, to rozkręć laptopa i zobacz, czy masz dysk. Hehehe

Revision: Version 5.5.0.1035 o to chodziło?

A dysk mam bo na czyms Vista musi byc :} ;D

Sa one ze strony HP tu link : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 28〈=pl

Zaczekaj, bo nie nadążam… Masz Vistę i chcesz zejść do XP? Masochista z ciebie. Nie dopasujesz sterowników do XP. Nawet jeśli są na stronach HP. Pewnie masz laptopa z wysp z angielską Vistą. hehehe przerabiałem to. Jeżeli tak, kup Vistę PL, a zaoszczędzony czas przeznacz na przyjemniejsze rzeczy.

Nie mam Viste pl i mam jej dość. Chce zejsc z Visty do Xp da rade czy nie? chodzi mi tylko o sterowniki SATA z reszta sobie poradzę.

Jeśli tak, to poszukaj sterowników SATA (te które podałem wcześniej) i dograj je programem nLite do instalki XP. Pójdzie na pewno.

Jak wspomniałem wcześniej, jest możliwość przestawienia opcji (nazwy nie pamiętam - poszukaj) w BIOSie i będzie widział ATA100. Wtedy nie musisz niczego dogrywać. Znalazłem.

  1. Przy uruchomieniu komputera wchodzisz do biosu (F10)

  2. Wybierasz “System Configuration” -> “Device Configuration”

  3. Ustawiasz “SATA Native Mode” na “Disabled”

  4. Ustawiasz ‘‘HDD Translation Mode’’ na ‘‘LBA-assisted’’ i akceptujesz (F10)

  5. Zachowujesz ustawienia biosu “File” -> “Save Changes Ang Exit” -> (F10)

  6. Przy ponownym uruchomieniu komputera wciskasz F9 i wybierasz CD

nie mam opcji DEVICE CONFIGURATION. Jest jakies C4, SOUND i BOOT ORDER (czy cos takiego)

Wejdź do BIOSa, poczytaj i pokombinuj. Wrzuć temat na google, tam też poczytaj. Odpowiedź na Twoje pytanie jest na pewno. Tylko więcej zaangażowania. Nie mam siły Tobie tłumaczyć.

Ok. Tylko popraostu weszedłem do tego BIOSU i tam nie ma takiej funkcji jak DEVICE CONFIGURATION :slight_smile: A integrowałem juz sterowniki z X\płytką XP lecz to mi nie działa dalej nie wykrywa dysku. Po to jest forum by się czegoś dowiedzieć a nie odsyłać do google.pl