Windows XP Professional - chcę kupić

No tak mam oryginalną ale bez żadnych SP i mnie to wkurza bo za każdym razem muszę ściągać wszystkie SP i inne aktualizacje dlatego chcę kupić nowego XP Pro Sp3(nie Vistę bo za słaby sprzęt). Mam w domu 3 kompy i 1 laptop. Nie wiem którą wersje wybrać, mam już tak namieszane, że strach. XP będę instalować na każdym z tych kompów.

musisz kupić trzy oddzielne systemy na każdy komputer.

Chyba cie… Nie będę kupował aż tylu płyt :? do 3 kompów i laptopa, to nie opłacalne. Wiem, że są wersje OEM i BOX i którąś z tych można instalować ile się chce i gdzie i na co się chce. A co jeśli coś wymienię albo podkręcę w kompie to co? Będę musiał na nowo kupować?

możesz wszystko wymieniać oprócz płyty głównej. Jedna licencja jeden komputer.

A co się stanie jak zainstaluje na kilku? No a co jeśli się płyta spali albo będzie już tak stara to co? Dalej jej będę musiał używać? Nowej płyty nie kupie.

Przecież w szkołach jakoś instalują tyle XP. U mnie w starej szkole facet przyszedł z 1 płytą i zainstalował ją na każdym. I mógł się nawet aktualizować.

ale miał parę kluczy. Jak z jednego klucza zainstalujesz na kilku komputerach to piractwo.

Bo u Ciebie w szkole “facet” miał za pewne licencję zbiorową na kilka komputerów. Ty musisz i tak kupić tyle sztuk ile masz komputerów.

Zal, ale to głupie. A niby skąd ten facet miał tyle kluczy itp?

Dla szkół przygotowane są specjalne licencje zbiorcze…

Ale to głupie. A która lepsza wersja i tańsza do kupienia? I czy można kupić OEM/BOX na allegro? I jak jest z tym jak się płyta główna sparzy albo będę musiał wymienić, jak wtedy trzeba postąpić?

na allegro lepiej systemu nie kupować

A można dostać od was więcej info? Gdzie kupić najtaniej i proszę o odp na te pytanie.

Byś musiał w każdym komputere mieć tą samą płytę główną wynika z tego.

Kup Windows XP Home SP3. http://www.agito.pl/wersje_oem/microsoft_windows_xp_home_pl_sp3_oem.1157.333469.html

albo professional http://www.ceneo.pl/1600426

macie problemy z tymi licencjami :stuck_out_tongue:

A tam HE jest mi nie potrzebny, ja potrzebuję Pro. Nikt nadal nie odpowiedział na pytania…

Żeby instalować system z jednego nośnika na wielu komputerach to musisz kupić wersję BOX na 4 stanowiska w twoim wypadku,ale będziesz mógł wymienić wszystkie podzespoły,lecz jest to mało opłacalne.Lepiej kupić 4 Nośniki Windows XP Professional SP3 w wersji OEM,taniej cie wyjdzie,tym bardziej że nie produkują Windows XP Professional z SP3 w wersji BOX,wersja Home SP3 owszem jest dostępna w wersji BOX lecz Professional tylko w wersji OEM

Łe tam, to kupie 1 i wgram na all. A jak to wygląda z legalizowaniem go? Wystarczy wstukać CD-KEY i ma się spokój czy trzeba go jakoś potem zarejestrować (tego ja nigdy nie miałem, choć mam XP Pro oryginał(bez sp)). I co się stanie jeśli licencjonuje go na kilku kompach?

kup jedną(polecam nie kupować wcale) i bedzie git :stuck_out_tongue: