Windows XP professional się nie ładuje - w kółko restart

Witam!

Wczoraj komputer działał normalnie, a kiedy próbowałem go dzisiaj włączyć, to windows nie zastartował. Komputer się włącza, ale nie ładuje windowsów. Wyłącza się co któryś raz pokazuje komunikat, że wystąpił problem z aktywacją Windows, czy jakoś tak.

Mam windowsa xp professional. Nie instalowałem ostatnio nic nowego - ani programów, ani sterowników, aktualizacji, codeków, nowego sprzętu, nic.

Z rozpaczy zainstalowałem xp home edition. Niestety nie mam do niego klucza, a optimus mówi, że mój komputer zszedł z taśmy bez windowsa (uroki zakupów w Auchan - dali mi kompa z windowsem i płytą do niego, ale bez licencji, ergo - nigdy więcej komputera z marketu :evil: )

Da się jakoś uruchomić tego windowsa, którego miałem wcześniej? Oszczędziło by mi to sporo kłopotów (a i zapewne kasy na kupno nowego windowsa)

Popraw tytuł na konkretny

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Zmieniłem - jakieś pomysły, co z tym zrobić?

Ja miałem podobny przypadek (przy antywirze Avast home). Kiedy uruchomiłem kumputer win też nie chciał się załadować. Okazało się, że cały BIOS siadł (wirus aż tak daleko doszedł) i trzeba było formatować cały dysk :frowning:

Ty mnie nie strasz - też mam avasta :evil:

Na razie chodzi na drugim windowsie (home edition), ale wolałbym uratować starego…