Windows XP Professional SP2 - nie chce klucza. Co zrobić?

Sam support M$ polecał tak robić, oczywiście nie mówili, żeby z torrentów, tylko żeby pożyczyć płytkę od kogoś.

Oki, dzięki.
Już zasysam ISO XP-ka.
Jak coś to dam znać
Dzięki klatu

Ale jesteście obaj uparci, piszę wyżej, że jest to brandowany system i żadnym obrazem sp3 sp4 czy sp5 tego nie uruchomisz. Musisz mieć płytę od producenta i kropka.

3 polubienia

@axis85
Dobra, to w takim razie jak mam na tym gównie system zainstalować?
Ma być w 100% legalnie, ponieważ jest to badziewie do szkoły.
Masz racje, na XP SP3 też nie wchodzi klucz i nie da go się pominać.
Co mam zrobić?

Możesz spróbować skombinować sobie płytę od HP czy Della, daję 15-20%, że pójdzie.

1 polubienie

Lubuntu / Mint? Jak właścicielowi nie będzie przeszkadzać.

Musi być Windows…
Nie mogę znaleźć recovery do Maxdaty.
:((

Żeby było legalnie wystarczy żeby był tam zainstalowany Windows XP Prof. Bez znaczenia są service packi, klucze itp., itd.
Kwestia licencjonowania to kwestia prawna a nie techniczna. Jeśli Microsoft odmawia uznania legalnej licencji no to… mamy problem prawny.
Co do płyty od producenta, to po tylu latach może to być trudne do wyegzekwowania. No i czas. Na poniedziałek się nie wyrobi przecież.

Zainstaluj byle co i dzwoń do złodziei. Co oni sobie myślą, że mogą sprzedać system i mieć system ( a dokładniej zrobić tak żeby klient nie miał). Przecież to rozbój w biały dzień.

MS w tym przypadku nic nie pomoże z kilku względów - po pierwsze to nie jest ich problem tylko maxdaty, po drugie, xp stracił wsparcie, po trzecie, centrum wsparcia technicznego w Polsce już nie istnieje.

Raz jeszcze zachęcam do załatwienia sobie płyty od HP czy Della. Dodatkowo pytanie, czy masz w tej szkole jakieś inne maszyny z XP Pro? Jak tak, to jakie są to komputery?

To jest dość, specyficzna szkoła.
Dla dzieci niepełnosprawnych. W klasie mojej żony są 2 komputery, oba to są te same MaxDaty. Nie ma na nich partycji recovery. Są to komputery poleasingowe, nie ma do nich żadnych płyt. On działał 2 lata bez problemu w tej klasie, aż się dysk nie uszkodził. Sam je podłączałem, ale system był zainstalowany nie wiem czy legalny, wtedy to nie była moja sprawa.
Na tych komputerach nie ma być nic zawansowanego: notatnik, paint, i czasami internet. Teoretycznie mógłbym nawet zaryzykować i zostawić go z kluczem FCKGW, ale będzie podłączany do internetu. Nie wiem co mam teraz zrobić :confused:

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Jeszcze raz, czy w szkole są jakieś inne komputery z XP? Jeżeli tak, to jakie?
Czy dasz radę załatwić sobie system od Della albo HP?

Od siebie dodam, że stawianie XP z podłączeniem do neta to nienajlepszy pomysł. Obecnie na tym systemie nie ma ani sprawnej przeglądarki, ani antywirusa. Na serio przemyśl temat jakiegoś lekkiego linuxa do takich podstawowych rzeczy.

Przecież napisał, że musi być Windows.
Tu jest jakiś numer: 22 594 19 99
Przedstaw im problem i zobaczymy co powiedzą.

Problem jest z niedziałającym oprogramowaniem firmy Microsoft a nie z komputerem MaxData.

Skopiuj system ze sprawnego – Ghost, Easeus itp. do pliku obrazu.
Zainstaluj na dysku w tym naprawianym. Gdy zacznie pyskować o aktywację zmień klucz na ten z naklejki.
Masz ten „uszkodzony” dysk z systemem, czy zdążyłeś go skasować (nadpisać)?

1 polubienie

Mam ten uszkodzony dysk, próbowałem z niego odzyskać klucz, inne komputery go nie odczytują.
Pewnie się znajdzie coś jeszcze z XP, ale pełny dostęp mam tylko do tych dwóch.

Podłącz ten dysk do sprawnego komputera.
Pobierz
DMDE
GUI for Windows
http://dmde.com/moredownload.html
Uruchom - nie wymaga instalacji.
pokaż okno Partycje

Dobra, po przemyśleniach z żoną może być Linux.
Czy takie coś: Lubuntu 17.10 Desktop i386, będzie dobre na tego starocia?
Wcześniej nie podawałem specyfikacji bo nie była potrzebna:

  • Pentium 4 3.0 ghz,
  • grafika zintegrowana,
  • 1GB RAM-u,
  • dysk WD 80GB ATA.

Nie wiem czy coś jeszcze jest potrzebne.
Nie musi być to mega płynne (i tak nie ma prawa).
Czy na Lubuntu można zrobić 2 konta?
Jedno Admina zabezpieczone hasłem i drugie (Ma nie być możliwości uszkodzenia systemu. Konto główne dla ucznia).
Da się zrobić tak, żeby była możliwość wybrania jak w XP konta? Czy trzeba wpisywać nazwę użytkownika?

Kiedyś to przerabiałem i to z poradników po polsku, a teraz już nic nie ma, albo zagrzebane tak że nie idzie znaleźć.
Coś podobnego jak tu np. https://www.technibble.com/forums/threads/winxps-setupp-ini-force-xp-install-to-accept-retail-oem-or-volume-license-keys.7958/

1 polubienie

Próbowałem już to robić.
Nie wchodzi klucz nadal, zmieniałem te dane.

Witam,
bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Zainstalowałem Lubuntu.
Jestem mile zaskoczony, ponieważ sam dobrał wszystkie sterowniki.
Skonfigurowałem konta użytkownika tak, że w trybie “sam pulpit” (Czy jakoś tak), jest konto ucznia, nie może nic instalować, ani zmieniać ustawień, hasło jest niewymagane do zalogowania. Oraz jako drugie to Administrator z hasłem do zalogowania i wszystkimi uprawnieniami. Powyciągałem na pulpit 4 “programy” (Firefox, Kalkulator, Notatnik (zamiennik) oraz paint (zamiennik). I tylko do tego ten komputer służy. Mieliście racje Lubuntu się lepiej spiszę niż XP-ek, szczególnie jeśli jest podłączony do internetu.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam 12chrapek12

1 polubienie