Windows XP Proffesional - wymiana komputera

Witam

Mam oryginalnego Windowsa XP Proffesional (nie OEM). Planuję wymienić komputer. Czy bez problemu aktywuje Windowsa na drugim komputerze (na obecnym odinstaluję - oczywiście) ?

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Jeżeli to wersja BOX to bez żadnych problemów go aktywujesz :slight_smile:

Ważne jest to abyś naklejkę z CD-KEY’em jakoś przykleił na 2 komputer, chociaż żebyś ją odkleił od starego komputera :slight_smile:

Nie mam żadnej naklejki hmm, Windowsa kupiłem osobno. Mozesz mi napisać gdzie sprawdzę czy to jest wersja BOX ? Nie mogę nic takiego znaleźć w pudełku. Jedno wiem, że to nie OEM

Jeże kupiłeś go w kartonie brązowym to to jest BOX, a jeżeli w foli to to jest właśnie OEM, ponieważ te w foli są dołączane do komputerów DELL.

Kupiłem go w USA, w niebieskim kartonowym pudełku :/, nie ma ani słowa o OEM ani o BOX za równowartość 600zł jakieś 2 miesiące temu, to chyba nie OEM ?

PS. Są jeszcze jakieś inne wersje? poza OEM i BOX ? (dzięki za cierpliwość :slight_smile: )

Jest jeszcze wersja Corporate, jest to wersja na kilka komputerów :smiley: Zazwyczaj kupuje się ją do firmy… Nigdy nie widziałem jak wygląda wersja Corporate, ale na pewno nie jest tania :wink: Opisz dokładniej tego twojego xp’eka, napisz czy ma sp3, sp2, czy może sp1? W jakim jest języku, i czy aby na pewno nigdzie nie ma w pudełku naklejki na komputer w kluczem?? Podczas instalacji ( poprzez BIOS) nie pyta się ciebie instalator o cd-key?

Ma SP2, SP3 ściągnąłem ze strony Microsoftu. Jest to wersja anglojęzyczna. Owszem w pudełku jest folder, w którym jest płyta. Na odwrocie jest klucz, który podaję podczas instalacji. Klucz jest naklejony na folderze, ale nie jest to typ nalepki którą można bez problemu odkleić, bardziej pod super glue ten klej podchodzi :slight_smile:

Czy ta naklejka wygląda tak:

windows_XP_home_naklejka.gif

Żółta, o wymiarach ok. 2cm na 6 cm. Z poziomym kodem kreskowym. Jedyna informacja poza kluczem to:

"Proof of licence. See licence terms. Label not to be sold separately

You must use it every time you install this software.

So be sure to store this folder in a safe place."

Ani wzmianki o OEM.

W ogóle nie podobna do tej załączonej przez Ciebie.

Takie pudełko: http://www.nextag.com/Microsoft-Windows … B54B228DBE

Ta z linku, to jest wersja BOX (detaliczna).

OK, dzięki za informacje, mylące jest to, że nigdzie w w pudełku ani na pudełku nie znalazłem tego skrótu “klucza” -BOX :slight_smile:

dzięki za informacje

Mam pytanie:

Co to jest Retail Windowsa XP Pro?

czym różni się retail od Corporate?