Windows XP Pulpit (Czasami) się nie pokazuje

Witam, Mój problem wydaje się dosyć częsty, jednak zwykle czytam o tym, że pulpitu zawsze nie ma, a w moim przypadku to się dzieje nie zawsze, ale często, najczęściej na pierwszym, drugim włączeniu.

Otóż po prostu nie pokazują się ikony pulpitu oraz pasek zadań.

Gdy próbuję włączyć explorer.exe nic się nie dzieje, nawet jeśli poprzedniego explorera wywalę. Gdy próbuję uruchomić pulpit, albo jakikolwiek inny program związany z explorer.exe (folder) menedżer zadań się zawiesza, i mimo ciągłych aktualizacji stanu (widzę że użycie CPU i Pamięć zadeklarowana się zmieniają) nie mogę kliknąć np. na nowe zadanie, czy zmienić folderu, menedżer zachowuje się jak animacja.

Tapeta się nie zmienia na standard, tylko dalej jest moja wybrana.

to się dzieje od jakichś 3 tygodni

Moim zdaniem, ten system jest już tak “zmordowany”, że powinieneś przeprowadzić jego naprawę (bez utraty danych) przez nadpisanie (w trybie “R”) z systemowej płyty instalacyjnej http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904

Jeśli to laptop bez płyty instalacyjnej, to się niestety nie da tak zrobić.

Zrób chkdsk.

Próbowałem wszystkiego, na końcu wkutwiłem się i spróbowałem naprawić system.

I teraz się zaczynają jaja: Po reinstalacji spróbowałem aktywować znowu system: włączam aktywację, pokazuje się okno… I się zawiesza (okno). komputer poza tym zachował starą tapetę, ale wygląda jak win 98, z tą różnicą, że pasek zadań jest w kolorze windowsa xp, i działa jak ślimak, rwie co pół sekundy

po jakimś czasie reinstaluję czysty windows, Ale tym razem każą mi aktywować system zanim będę mógł się zalogować. I się okno aktywacji pokazuje (znowu “czyste”) i tak oto się zawiesza, zarazem blokując dostęp di komputera.

Poza tym, często się pokazywały przed rozpoczęciem grzebania bluescreeny p.t. IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Moje teorie:

coś się dzieje z dyskiem twardym

coś się dzieje z procesorem

kartą graficzną

płytą główną

albo czymkolwiek jeszcze.

Czy Windows 7 by rozwiązał problem?

Podaj kod bluescreena programem debbuging tools

Znalazłem coś takiego: “Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie albo oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu.” :slight_smile:

Dodane 21.08.2011 (N) 22:24

To dotyczy IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL :slight_smile:

problem w tym, że teraz już nic się nie zrobi ze starą instalacją, bo się wywaliła, i nawet nie mogę aktywować komputera, bo się aktywacja zawiesza >pony shrug