Windows XP pytanie?

Pamiętam, że w systemie Windows Milennium w folderze zamiast jego białego tła można było ustawic dowolną tapetę tak jak na pulpicie. A w Windows Xp nie mogę znależć takiej opcji. Czy taka istnieje??

W systemie operacyjnym Windows XP, producent zrezygnował z opcji Dostosuj folder, która pozwala zmieniać tło w folderach. Jeżeli posiadacie Windows 98/Me/2000 jest sposób aby tę opcję przywrócić.

Z podkatalogu, Windows\system (Windows 98/Me) lub Windows\system32 (Windows 2000) przekopiujcie plik IESHWIZ.EXE do podkatalogu SYSTEM32 na dysku z Windows XP (domyślna ścieżka \Windows\System32).

Następnie przywołaj Edytor Rejestru i przejdź do klucza “HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Shell” i załóż w nim podklucz “Dostosuj”. Przyporządkuj pustej dotąd wartości “(Domyślna)” nazwę polecenia, które ma figurować w menu podręcznym (np. Tło Foldera).

Następnie w kluczu “Dostosuj” utwórz kolejny podklucz o nazwie “Command”. Wartości “(Domyślna)” tego klucza należy przypisać następujące przywołanie ieshwiz.exe “%1”.

Po zakończeniu wyżej opisanych czynności uzyskasz dostęp do nowej opcji " Tło Foldera", która uruchamia Kreatora dostosowywania folderu znanego z poprzednich edycji systemu Windows.

Hehe.

Jak nie masz możliwośći skopiowania tego pliku z innego systemu zrób tak:

Utwórz plik desktop.ini, edytuj za pomocą notatnika i wklej w nim to

W folderze musi znajdywać się plik desktop.ini i dana grafika, której nazwa musi być taka sama jak w w/w pliku (w tym przykładzie “nazwa_pliku.jpg”, można zmienić wedle uznania). Oczywiście plikom tym można nadać atrybut “ukryty”, żeby sie nie plątały pomiędzy innymi.

oki dzięki. A przy okazji nie chce zakładać nowego tematu wieć spytam w tym. Czy obudowy Modecom są bezpieczne?? posiadam własnie obudowę ModeCOm i troche się przeraziłem jak usłyszalem ze moze ona kompa przysmarzyc :smiley:

A dokladnie taki mam model

OB.MODECOM FRESH SILVER BLACK 350W