Windows XP sam wyłącza kartę NIC

Ok mam problem z czymś takim :

Zainstalowałem Nowego Windowsa XP dla celów bardziej testowych i pobawienia się nim.

Miałem już Instalację wcześniejszego Windowsa XP SP1.

Teraz mam sieć na nowym systemie

A na starym tu uwaga jest tylko wtedy gdy restartuje kompa przy wyłączeniu wszystkiego z GNIAZDEK ! i ponownym odpaleniu.

Problem jest w tym że jeśli pierwszy odpalę nowy system i dam uruchom ponownie, to karta się nie włączy. Przy wyborze z listy starego sytemu, nie odnajduje sieci nie przyznaje Adresu, ogólnie nic.

Pytanie jaka usługa w Windowsie XP SP2(SPEED- jeśli to ma znaczenie), odpowiada za wyłączanie karty przy wyjściu z systemu, i ponownej jej odpaleniu tylko po ponownym włączaniu systemu tuż przed oknem logowania.

Opiszę w większych drobiazgach reakcję starego systemu, po resecie z nowego.

Karta jest zainstalowana widać ją w menadżerze, lecz

Nie WYSYŁA ani NIE ODBIERA żadnych pakietów tak jak by była fizycznie DEAD. Ale kiedy indziej działa normalnie. W tym samym systemie.

Kiedy jest odpalany jako pierwszy wszystko hula ma przyznany adres IP, ogólnie Internet w pełni działa, z tego systemu pisze na tym Forum.

Mam swicha prostego nie żadnego zażadzalnego Edimaxa, taki tylko do podpięcia kilku kompów w LAN 30 zł.

A przez to że go mam mogę testować to połączenie.

Opiszę jak on reaguje na te zmiany.

Odpalam komputer po wyłączeniu wszystkiego z gniazdek.

Oba światełka sygnalizujące podłączone kable do portów gniazdek ethernetowych migają i wymieniają dane między ISP i moja kartą NIC tuż po starcie kompa uruchamia się równo z biosem. Wtedy mogę normalnie pracować na starym systemie.

A tu uwaga kiedy odpalam nowy system. Też Internet na nim działa ale przy wychodzeniu, ale tuż przed charakterystycznym odcięciem zasilania. Karta się wyłącza nie odbiera pakietów lampki na Swichu przestają świecić, te diody które odpowiadają za wymianę pakietów między moją kartą NIC a swiczem. Diody przypisane do portu Z wpiętym kablem od ISP świecą nadal.

I tak karta sobie śpi spokojnie przez cały czas ile razy bym nie włączał stary system.

Gdyż tylko tuż przed oknem logowania do nowego sytemu on sobie ją włącza Diody zaczynają świecić na swichu i Internet działa.

O co chodzi.

Jeśli ktoś mógłby mi podać gdzie można zobaczyć pełny log systemu wylogowywania i zalogowania, z wszystkimi usługami które są włączane na systemie ale po kolei, z minutami i sekundami, już myślałem o synchronizacji mojego zegarka z systemowym zegarem to dopadł bym tą wścibską usługę która to robi ewentualnie wyłączył jej taką opcję.

Dla ułatwieni jeszcze dodam nie wiem czy ważne w nowym systemie jest opcja ukryj mój komputer w sieci, ale ile razy bym jej nie zmieniał to i tak jest wyłączona przy ponownym starcie. Explorer, Narzędzia, Ukryj mój komputer w sieci.

Twój Windows XP to oryginalny jest, bo SPEED coś mi mówi :smiley:

A co to za różnica system jak system chyba jak mam licencję na jeden to wystarczy. Po za tym nie jest to odpowiedź na moje pytanie i nie ma z tym nic wspólnego system.

A no widzisz ma to znaczenie, ponieważ jeśli jest to WIndows piracki to nie wiadomo co w nim działa, doprowadzając do niestabilności systemu i różnych błędów. Do tego jeśli masz 2 komputery to nie możesz instalować tego samego Windowsa na obu PC.

Mam jeden Komputer. Nie ważne nie skupiajmy się jakie usługi ma włączone ten system, przyjmij że jest to normalny Windows XP SP2. Dziękuje koniec wątku na temat elaganckiego bajernego SPEED PROSZĘ !