Windows XP sp2 - nie moge zainstalować, proszę o pomoc

Witam, siadł mi system (Windows XP SP2) wiec chciałem go przeinstalowac jak zawsze to robiłem lecz teraz nie mogę :frowning: z tego co gdzieś wyczytałem wina leży po stronie dysku albo sterowników do niego, ponieważ spalił mi sie stary dysk Ata wiec zakupiłem nowy lecz z serii Sata, jak system i bios był instalowany nie mam zielonego pojęcia, zajmował sie tym serwis do którego zawiozłem kompa. bardzo bym prosił o pomoc i w miarę proste wytłumaczenie co i jak zrobić ;p mój dysk to 240 GB MAXTOR S TM3250310AS SCSI Disk Device

zamieszczam ss

ml2257178963bbd5f7e6f92f3b7c0e3de6d3b671122957.jpg

Musisz po prostu pobrać drivery do Twojego dysku SATA ze strony producenta HDD i podczas instalacji XP załadować je z dyskietki lub jeśli się da to z innego nośnika. Można także zintegrować je z płytą XP np. za pomocą vLite

przestaw w BIOSie wykrywanie dysku SATA na IDE i powinno pomóc a jak nie wiesz gdzie to znaleźć to ściągnij sterowniki SATA ze strony producenta lub znajdź na płycie CD od płyty głównej w najczęściej w katalogu Drivers/sata i załaduj na dyskietkę

i podczas ładowania się plików systemowych wciśnij F6

GMajka12 , o ile mi wiadomo vLite jest do Windows Vista. Do xp nLite.

Oj, przepszam za błąd. Rzeczywiście vLite jest dla Visty :slight_smile:

thx za pomoc zrobiłem ta dyskietke i właśnie skończyłem instalowac windowsa i programy … jeszcze raz thx dla was :slight_smile: =D> =D>