Windows XP SP2 Zawiasy

Mam problem z windowsem xp sp2 zawsze po instalacji po jakims czasie zawiesza mi się pasek startu. Instalowałem różne poprawki itp. nic to samo jak sie zawiesi to zawsze musze dać ctrl,alt i del daje nowe zadanie i wpisuje msconfig i przywracam system i wkurza mnie to juz. Instalowałem juz win xp z sp1 i chodzi dobrze ale wychodzą nowe wałki błędy jakies i problem z grami prawie żadna gierke nie moge zainstalowac. Najlepszy jes zwykły windows xp ale tego nie moge zainstalowac poniewaz mam 2 twarde dyski 250GB i 160GB a zwykły xp widzi tylko dysk do 120giga. I czy jest jakaś łatka lub sposób na zawieszenie paska startu??? Help mi :cry: :frowning: lub cokolwiek z góry dziękuje.

redsstar , a próbowałes podmiany explorer.exe na oryginalnego z płyty ?

Nie tej opcji nie próbowałem. A napisał byś jak to zrobić??

a jak uruchomic konsole, masz tutaj:

Ok zrobiłem wszystko wyszło zobaczymy jak dlugo pochodzi. A czy masz jak coś jakieś inne pomysły jak by to nie pomogło??? czy są inne sposoby. dzięki

redsstar , może są lecz narazie zobacz czy to działa :stuck_out_tongue:

start-> uruchom-> regedit

dodaj nową wartość DWORD o nazwie EnableBigLba o warości 1

De Niro , ale to nie zadział przeciez :P, no dajmy na to że kolega redsstar , zainstalował Windowsa zintegrowanego z SP2, a on ma już automatyczna obsługę dysków wiekszych, niz te 120, No to kolega dokona zniany w rejestrze, która i tak nic w obecnej sytuacji nie da :stuck_out_tongue: Następnie sformatuje dysk (SP2 nie da się roździelić od systemu, kedy sadzany jest jako zintegrowany) i będzie chciał instalowac na tym więszym dysku XP non SP, i się oszuka ponieważ rejesrt jest kasowany i instalowany od nowa i instalator i tak nie zobaczy tego dysku, więc…to co napisałeś chyba w tym przypadku nie będzie miało zastosowania :stuck_out_tongue:

:spoko:

niech wejdz nie i zobaczy a kolejno niech sobie ustawi partycjie, start-> uruchom-> diskmgmt.msc

De Niro , pamietam kiedys na starym kompie nie chciał wykryć dysku 40 Gb to pomogło podzielenie na miejsze partycje i zobaczyć, każdą po drobnych kombinacjach, więc może tutaj miejsze partycje tez by coś dały ?

@kosior6 na starym kompie nie miałeś w BIOS’ie włączonej obsługi 48 bitowego LBA i do takiej systułacji mogło doiść :!: