Windows XP SP3 i Vista SP1 na jednym dysku

Jakiś czas temu kupiłem lapka HP z Vistą Home Basic. Posiedziałem trochę, ale z niej zrezygnowałem i przesiadłem na starego, dobrego XP’ka, jednak powoli znowu zastanawiam się nad zainstalowaniem Visty… Mam 3 partycje (lapek, więc naturalnie tylko 1 dysk) - każda mniej więcej po 50GB. Na C, jest XP SP3, D i E są póki co wolne i to na D chciałbym zainstalować Vistę. Z tego, co gdzieś wyczytałem, po zainstalowaniu Visty na D, to właśnie ona będzie uruchamiała się jako pierwsza, ale jak będę mógł odpalać XP’ka - w XP, aby włączyć wybieranie systemu z listy podczas odpalania komputera należało dodać wpis do pliku boot.ini, ale co ja będę musiał zrobić, aby uaktywnić to ‘wybieranie z listy’?

Zainstaluj Vistę na innej partycji, a potem z pomocą programu EasyBCD spokojnie wszystko poustawiasz.

Ustawisz system np XP jako 1 a Viste jako 2

No spoko, ale co i jak dokładnie robić?

(Mam już XP na C) Wkładam płytkę z Vistą i ją bootuje, instaluje Vistę na D i po ukończonej instalacji i uruchomieniu z dysku odpala się Vista, czy XP. Jeśli Vista, to odpalam powiedzmy ten programik EasyBCD, ale co mam w nim zrobić?

viewtopic.php?f=22&t=266786&hilit=+easybcd