Windows XP vs Windows 98

(andrezgr) #1

XP jest nowszy od win 98...i dlatego wiecej rzeczy dziala na XP...i tu pojawia sie moje pytanie czy jest jakis sposob aby na win 98 dzialaly najnowsze gry lub programy.

(Kosior6) #2

Może jakies patche ??? La echyba jeśli program jest napisany only pod Xpka to nie podniesiesz go na w98 bo w końcu to 2 zupełnie inne systemy :stuck_out_tongue: :slight_smile:

(El Presidento) #3

Nie ponieważ sporo nowow wydawanych czy to programów czy to gier działa tylko i wyłącznie na platformie Xp/2000, oćzywiscie można spróbować ale nie będe one działały poprawnie albo mogą uszkodzić system.

Chodż zdarzają sie programy przeznaczone na nowsze jak i starsze systemy.

(Kosior6) #4

jest bardzo sporoi takich programów :slight_smile: A jeśli chcesz jakis konkretny program to moze jakas starsza wersja moze Cie usatsfakcjonuje :slight_smile:

(El Presidento) #5

A myslisz ze dlaczego programy te są produkowane tez na starszą platformę ponieważ jest jescze masa zagorzałych użytkowników starszych systmów, co spowodowało by mniejszą sprzedaż, a więc mniej pieniędzy.

(Kosior6) #6

Ja jeszcze do niedawna uzywałem win98, ale nigdy nie miałem problemów typu niedziałania programów na windzie tej jak nie chciały iśc to starsza wersja albo podbna alternatywa i po problemie, no ale nie róbmy OT'a z tego tematu :slight_smile:

(Kamillo Voids) #7

jednym słowem to ujmująć nie warto mieć wina 98 (jeśli ktoś chce aby wszystko mu działało pozostaje ''zakup'' 2000 bądz XP) :slight_smile:

(andrezgr) #8

Thx wszystkim :smiley: :-o