Windows XP - wymiana płyty

Mam pytanie, chciałem wymienic plyte i procesor w komputerze (modernizacja starego trupka), ale tak mam zailstalowany Winde XP OEM (orginala), wiec moje pytanie czy moge dokonac takiej wymiany, moze ktos byl w podobnej sytuacji, dodam ze wszystkie czesci sa juz dawno poza okresem gwarancji a Winde kupowalem osobno w sklepie bez zadnych myszek czy pamieci

Rób co Ci się tylko podoba ze swoim sprzętem. Po wymianie płyty o procka będziesz musiał przeinstalować system i dokonać ponownej aktywacji.

Musisz jeszcze kupić nowego Win, bo wersja OEM jest przypisana do płyty głównej.

Nie musi kupować nowego Wina jeśli tego zakupił osobno, aktywacji dokona bezproblemowo, wiem to z własnego doświadczenia.

jeśli chcesz zmienić płyte gł. to windows niebedzie legalny możesz kompa modernizowac ale płyta musi być ta sama chyba ze masz windowsa wersje box nie oem

Tu jest pewien kłopot Otóż dzwoniłem kiedyś w tej sprawie do majkrosyftu i powiedziała mi uprzejma paniusia, że nie będę mógł aktywować wersji OEM na nowej płycie. Nie uwierzyłem - przeinstalowałem - zadzwoniłem do majkrosyftu i aktywowałem produkt bez jąknięcia (informowałem podczas aktywacji miłego pana, że mam nową, wymienioną płytę)ł.

Więc tak naprawdę to w majkrosyfcie sami do końca nie wiedzą czy można czy nie. :mrgreen:

No nie złe jaja. :smiley:

Dzieki za odpowiedzi, bede modernizowal i zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje ze ponowna aktywacja mi sie uda albo wogole nie bedzie potrzebna, a Microsoft powinien promowac legalnych i uczciwych klientow a nie robic im problemy (pomijam tu sprawy licencji)

No chyba jednak będzie :slight_smile: