Windows XP - wymiana płyty


(Norbi M) #1

Mam pytanie, chciałem wymienic plyte i procesor w komputerze (modernizacja starego trupka), ale tak mam zailstalowany Winde XP OEM (orginala), wiec moje pytanie czy moge dokonac takiej wymiany, moze ktos byl w podobnej sytuacji, dodam ze wszystkie czesci sa juz dawno poza okresem gwarancji a Winde kupowalem osobno w sklepie bez zadnych myszek czy pamieci


(Wojti Gdynia) #2

Rób co Ci się tylko podoba ze swoim sprzętem. Po wymianie płyty o procka będziesz musiał przeinstalować system i dokonać ponownej aktywacji.


(Tomekvip22) #3

Musisz jeszcze kupić nowego Win, bo wersja OEM jest przypisana do płyty głównej.


(Wojti Gdynia) #4

Nie musi kupować nowego Wina jeśli tego zakupił osobno, aktywacji dokona bezproblemowo, wiem to z własnego doświadczenia.


(Devildevil4) #5

jeśli chcesz zmienić płyte gł. to windows niebedzie legalny możesz kompa modernizowac ale płyta musi być ta sama chyba ze masz windowsa wersje box nie oem


(ak6) #6

Tu jest pewien kłopot Otóż dzwoniłem kiedyś w tej sprawie do majkrosyftu i powiedziała mi uprzejma paniusia, że nie będę mógł aktywować wersji OEM na nowej płycie. Nie uwierzyłem - przeinstalowałem - zadzwoniłem do majkrosyftu i aktywowałem produkt bez jąknięcia (informowałem podczas aktywacji miłego pana, że mam nową, wymienioną płytę)ł.

Więc tak naprawdę to w majkrosyfcie sami do końca nie wiedzą czy można czy nie. :mrgreen:

No nie złe jaja. :smiley:


(Norbi M) #7

Dzieki za odpowiedzi, bede modernizowal i zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje ze ponowna aktywacja mi sie uda albo wogole nie bedzie potrzebna, a Microsoft powinien promowac legalnych i uczciwych klientow a nie robic im problemy (pomijam tu sprawy licencji)


(ak6) #8

No chyba jednak będzie :slight_smile: