Windows xp x32 czy windows xp x 64

co bedzie lepsze do grania? posiadajac 4 gb ramu gf 8800 i quad core q6600

Lepszy będzie XP 64 bit bo tylko on Ci obsłuży 4 GB ramu ;]

od Visty tez bedzie lepszy xp x64 ? mowie pod katem gier oczywiscie

Nie wiem czy Vista była by lepsza do gier niż XP… Sądzę że jednak o te kilka procent wydajniejszy będzie XP

Ja tam gram na Vista i specjalnie problemów z tym nie mam :wink: (rzecz jasna posiadam też Windowsa XP). No chyba że jakaś starsza gierka to wiadomo że są problemy Też posiadam 4GB ramu i kartę GeForce 8800. A już niedługo szykuje się pierwsza łatka do Visty więc chyba nie ma co specjalnie narzekać :wink:

WizZz a w co grasz z tych gierek" wymagajacych " np lost planet

W same te najnowsze gram na Vista, w resztę na XP. A na Vista gram w np. W Bioshock’a, Crysis’a betę, World In Conflict, Overlord itd. :wink:

Pod kątem grania na najbliższe 2-3 lata najlepszy będzie Windows xp 32bit;

Swoją opinię motywuje następującymi czynnikami:

  • Większość gier (wszystkie) jest pisana dla systemu 32-bitowego. Lepiej więc, jeśli to sam procesor działa zamiast w 64 bitach to w 32, niż jeżeli system 64-bitowy operacyjny się dobiera do programowej emulacji tych 32-bitowych programów…

  • Nie będziesz miał xp 64b po Polsku

  • Możesz mieć problemy ze sterownikami

Co do Visty - zrobiłem mały teścik :slight_smile:

  • Win XP 32bit:

3DMark03: 4965

SuperPI 1M: 20.562

  • Win Vista 64bit:

3DMark03: 4606

SuperPI 1M: ~21.500

Oczywiście zgadzam się z tym, iż XP 32bit nie obsłuży Ci 4GB w ten sposób, jakbyś sobie tego życzył, ale mimo to uważam, że wydajność w grach będzie wyższa, niż przy systemie 64bitowym (a na pewno przy Viście)

Ej napiszcie mi skad moge sie dowiedziec jakiego mam Windowsa Xp czy 32bity czy 64bity…bardzo tego potrzebuje do sterow