Windows XP z MSDN AA + inny klucz

Witam

Mam mały problem.

Mam ściągniętego i nagranego na płytkę WIndowsa XP SP2 PL z MSDN AA.

Wszystko pięknie się instaluję itd.

Mój znajomy zgubił płytkę do swojego oryginalnego Win-a (fakturę i naklejkę ma więc problemów z legalnością brak) więc pożyczyłem mu swoją.

No i co się okazało… Windows nie przyjmuję jego klucza :?

(według mnie powinien go łyknąć bez problemu)

Sprawdziliśmy u innego znajomego (tyle, że ten miał również klucz z MSDN AA) i u niego wszystko gra.

Czy systemy pobierane z MSDN AA różnią się czymś od tych kupowanych w sklepie ??

Tak różnią się, systemy udostępnione na licencji MSDNAA mają swoją własną bazę kluczy. Tak więc standardowe klucze od kupionego systemu nie będą pasować do wersji systemu udostępnionej na licencji MSDNAA, ani odwrotnie.

Dzięki za uświadomienie :slight_smile:

To mam jeszcze jedno pytanie

Podczas pierwszej aktywacji mojego klucza wszystko szło bez najmniejszych problemów.

Przy drugiem aktywacji (po wcześniejszym formacie :slight_smile: ) musiałem już to robić telefonicznie.

Dodam, że nic nie zmieniałem w konfiguracji komputera.

Czym to może być spowodowane (moi znajomi aktywują przez internet do woli)

Cały czas mówię to u systemie i kluczu z MSDN AA

Oj coś kręcisz. U mnie na uczelni admin powiedział, że XP z MSDAA można aktywować tylko raz przez neta. Więc jaki twoi znajomi mogą aktywowac do woli - no chyba że zgrali dwa pliki aktywacyjne na PenDrive i nie muszą niczego aktywować.

Zgranie plików aktywacyjnych nic nie da. Przynajmniej jak ja próbowałem to nie wyszło (może coś zablokowali wraz z ServicePackiem 2).

A Windows XP z MSDN AA nie chce się zainstalować z innym kluczem, bo to klucz wersji OEM, a płytka z MSDN AA jest chyba w wersji BOX. Seria płyt BOX i OEM różni się akceptowalnymi kluczami (tak było od czasów Windowsa 95), mimo że system jest właściwie taki sam.

Natomiast Vista ma tylko jedną płytkę (a raczej dwie- 32 i 64 bitową), wybór wersji następuje po wpisaniu klucza. Ja miałem Vistę 64bit Home Premium, zainstalowałem z płytki 32bit Business z MSDN AA i instalator zaakceptował mi klucz, zainstalował się Home Premium 32bit.

No to widocznie znajomi kręcą a nie ja :stuck_out_tongue:

(wychodzi na to, że u mnie wszystko ok :smiley: )

Dzięki za odpowiedz

Trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć, bo ja wziąłem z uczelni Windows XP Pro PL z SP2 na licencji MSDNAA. Od początku mam jeden i ten sam klucz, a kompa zdążyłem zmienić już 3 razy. Łącznie system aktywowałem na pewno ponad 10 razy i zawsze aktywacja internetowa kończy się pomyślnie - nawet na tym samym kluczu ale na nowej konfiguracji sprzętowej :).

Tak więc stwierdzenie:

w przypadku mojej osoby i moich doświadczeń, a także moich znajomych z uczelni jest zupełnie nietrafne.

Znajomi z uczelni system Windows XP Pro SP2 MSDNAA aktywowali na dwóch kompach (stacjonarny i laptop) w ten sam dzień za pomocą jednego klucza.

Dlatego trudno mi powiedzieć, czemu u jednych aktywacja odbywa się bez problemu mimo całkowitej zmiany konfiguracji sprzętowej, a u innych już nawet na tym samym blaszaku występują problemy. Być może to ma coś wspólnego z rodzajem uczelni… u mnie na informatyce (Politechnika) klucz jest wielokrotnego użytku :).

Pozdrawiam.

Posiadam Viste Business MSDN AA i już ją 2 razy aktywowałem przez internet i nie było jak narazie z tym żadnych problemów.

Ogólnie z zasady można aktywować tylko raz. Tylko, że ja też miałem WinXP Pro SP2 z MSDN AA i też aktywowałem więcej niż jeden raz przez internet.

Co do drugiej kwestii, czyli skopiowania tych dwóch plików, o których mówisz to taki sposób działa dopóty, dopóki nie sformatuje się partycji z Windowsem. W przypadku, gdy się jednak to zrobi to będą one bezużyteczne (zmienią się wpisy w bootsektorze i aktywacja będzie tak, czy tak wymagana).