Windows XP: zainstaluj!

pytam z ciekawości!! czy jeśli mam już zainstalowany i sprawny ( :smiley: ) system xp i włączę sobie instalację xp (jakby od nowa) i zaznaczę że chcę nie uaktualnić tylko zainstalować to co się stanie z danymi na dysku?? czy windows wszystko wywali z partycji c czy pozostawi??

pozdrawiam… :slight_smile:

zapyta czy zrobić format partycji na której ma być zainstalowany system, bez formatu nadpisze dane na już istniejace ale co z tego wyjdzie w praktyce???

Pozostaną, robiłem osobiście, o ile oczywiście nie zapuścisz opcji format :twisted:

Pozdrawiam :okulary:

nawet jeśli zaznaczę zmianę systemu plików na ntfs?? (dla pewności)

:wink:

Niestety nie, ponieważ dla tej opcji system musi przeformatować partycję, a to wiąże się z utratą danych. :twisted:

Więc możesz zrobic jak piszesz wyżej ale dla tego samego systemu plików. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam :okulary:

Programem do odzyskiwania danych można odzyskać sformatowane dane. Chyba, że się formatuje takim programem, po którym już nie można odzyskać danych. Typu: WIPE.

no teraz wiem już wszystko!! dzięki serdeczne Golden Finger :smiley:

Jasne, ale dla FIGCfan chodzi o coś innego, jak na razie nie utracił danych, jednak wszystko przed nim :twisted:

Pozdrawiam :okulary:

“wypluj” te słowa!! :wink: nawet mi to przez myśl nie przejdzie!!

Jak ma wypluć, jak dobrze mówi/pisze. To jest prawda.

no tak ale lepiej na zimne dmuchać !!

Nie ma sensu tego robic bo to nic nie daje, juz tak zrobilem bo myslalem ze to troche “odswiezy” steranego Windowsa ale nic z tych rzeczy, jak dzialal przed nadpisaniem tak i po… :wink: