Windows XP: zainstaluj!

(Duch) #1

pytam z ciekawości!! czy jeśli mam już zainstalowany i sprawny ( :smiley: ) system xp i włączę sobie instalację xp (jakby od nowa) i zaznaczę że chcę nie uaktualnić tylko zainstalować to co się stanie z danymi na dysku?? czy windows wszystko wywali z partycji c czy pozostawi??

pozdrawiam... :slight_smile:

(Boby X) #2

zapyta czy zrobić format partycji na której ma być zainstalowany system, bez formatu nadpisze dane na już istniejace ale co z tego wyjdzie w praktyce???

(Golden Finger) #3

Pozostaną, robiłem osobiście, o ile oczywiście nie zapuścisz opcji format :twisted:

Pozdrawiam :okulary:

(Duch) #4

nawet jeśli zaznaczę zmianę systemu plików na ntfs?? (dla pewności)

:wink:

(Golden Finger) #5

Niestety nie, ponieważ dla tej opcji system musi przeformatować partycję, a to wiąże się z utratą danych. :twisted:

Więc możesz zrobic jak piszesz wyżej ale dla tego samego systemu plików. :stuck_out_tongue:

(Jr14) #6

Programem do odzyskiwania danych można odzyskać sformatowane dane. Chyba, że się formatuje takim programem, po którym już nie można odzyskać danych. Typu: WIPE.

(Duch) #7

no teraz wiem już wszystko!! dzięki serdeczne Golden Finger :smiley:

(Golden Finger) #8

Jasne, ale dla FIGCfan chodzi o coś innego, jak na razie nie utracił danych, jednak wszystko przed nim :twisted:

(Duch) #9

"wypluj" te słowa!! :wink: nawet mi to przez myśl nie przejdzie!!

(Jr14) #10

Jak ma wypluć, jak dobrze mówi/pisze. To jest prawda.

(Duch) #11

no tak ale lepiej na zimne dmuchać !!

(Mister Wojtek) #12

Nie ma sensu tego robic bo to nic nie daje, juz tak zrobilem bo myslalem ze to troche "odswiezy" steranego Windowsa ale nic z tych rzeczy, jak dzialal przed nadpisaniem tak i po... :wink: