Windows XP - "zamulanie" niektórych programów

Witam,

  1. gdy otwieram dowolne zdjęcie znajdujące się w folderze ‘Moje dokumenty’ trwa to… kilka dłuuugich sekund, podczas gdy to samo zdjęcie przekopiuje np. na pulpit to otwiera się ono natychmiast, kiedyś tak miałem gdy w folderze ‘Moje dokumenty’ znajdował się jakiś bardzo duży plik, po usunięciu go wszystko było w porządku, ale teraz nie wiem o co chodzi… :?

  2. mam Neostradę, łączy się automatycznie podczas uruchamiania Windows, programem CiDial, jednak bardzo często mimo, że wszystko wskazuje na to, że połączenie z Internetem jest włączone (w CiDial jest napisane: “Connected”, pojawia się też w tray’u ikonka połączenia z Internetem) jednak tak naprawdę połączenia nie ma :? i czasem muszę rozłączyć kilkakrotnie żeby w końcu “zaskoczyło” :-x

  3. Od czasu do czasu Minimalizuj/Maksymalizuj działa jakby w zwolnionym tempie… pomaga wtedy restart Windows’a, no ale chyba jest coś nie tak… i nie powinno tak się dziać… :twisted:

Od razu mówię, że skanowałem komputer przy pomocy programów: Spybot, Spyware Doctor, CCleaner, Trojan Remover, czyściłem rejestr AMUST’em, do tego mam antywirus AVIRA i też nim skanowałem…

Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Komputer to masz dobry :wink:

Ad 1 spróbuj w jakimś innym managerze okien (np. TotalCommander) bo ten explorer to ■■■■ :slight_smile:

Myślę, że problemy 1 i 3 są ze sobą powiązane. Ogólnie wygląda to na jakiś problem z powłoką. Mam nadzieję, że używasz jednego Antywira w systemie, i nie masz dodatkowo ciągle uruchomionych innych aplikacji (antyspyware itp) działających w tle…

Co do problemu numer dwa to dzieje się tylko tak w tym programie? Jak np łączysz się z netem przez menedżer połączenia w Windows to problem występuje? Możesz też spróbować programu autoconnect.

właśnie podkręciłem procka z 2 do 3GHZ :smiley:

ten procek dałby radę dużo więcej ale moja płyta nie umożliwia zmiany napięcia procesora :stuck_out_tongue:

nom właśnie sprawdziłem przy pomocy Picasa… otworzyłem zdjęcie znajdujące się w ‘Moje dokumenty’ i… otworzyło się natychmiast :roll: :]

znacie jakiś programik fajny, jak będę otwierał zdjęcia żeby sie w tym programie otwierały zamiast w explorerze? :slight_smile:

przez menadżer połączenia nie próbowałem… zrobię parę restartów… zobaczę czy się włącza normalnie Internet i dam znać:)

używam jednego antyvira, ale teraz na wszelki wypadek odinstalowałem Spyware Doctor który działał w tle…

stworzyłem nowe połączenie w taki sposób: http://www.tech-portal.pl/content/view/99/32/

i wyskakuje błąd:

polaczeniedc2.th.jpg

i nie wiem jak zrobić żeby łączył automatycznie po uruchomieniu komputera…

więc zostaje tylko Autoconnect?