Windows XP, zawieszanie systemu podczas instalacji programów

Dzień dobry.

Mam problem ze swoim laptopem. Posiadam na nim oprogramowanie Windows XP Professional. Od jakiegoś czasu nie mogę zainstalować na nim żadnego nowego programu, gdyż związane to jest z automatycznym zawieszeniem się laptopa. Instalacji nowych programów antywirusowych nie wchodzi w rachubę, gdyż sprzęt się zawiesza. Od 2 tygodni mam problemy z otwieraniem zwykłych folderów(teraz robię to przez TC), nie wspominając już o otwieraniu niezbędnych dla mnie programów. Po dwukrotnym kliknięciu, programy i foldery nie otwierają się.

Nie instalowałem żadnych podejrzanych programów, ani nie ściągałem żadnego podejrzanego oprogramowania. :idea:

Przeczytałem już sporo postów na forach, żadne nie pomogły. Więc poruszenie tego w osobnym wątku jest moją ostatnią deską ratunku.

To znaczy, jakie porady Ci nie pomogły? W takich przypadkach zaleca się totalne czyszczenie komputera ze śmieci z naciskiem na klucze rejestru oraz defragmentację partycji systemowej.

Bawiłem się w podstawowe, tj. Defragmentacja oraz naprawienie błędów, narzędziami systemowymi. Następnie brałem się za programy takie jak: SpyBot, CCleaner. One także nie pomogły.

Moim zdaniem zrób to analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 i przenieś wątek do działu Bezpieczeństwo.Problemy mogą dotyczyć nie tylko partycji systemowej.