Windows XP, zawieszanie systemu podczas instalacji programów


(Andrzej194) #1

Dzień dobry.

Mam problem ze swoim laptopem. Posiadam na nim oprogramowanie Windows XP Professional. Od jakiegoś czasu nie mogę zainstalować na nim żadnego nowego programu, gdyż związane to jest z automatycznym zawieszeniem się laptopa. Instalacji nowych programów antywirusowych nie wchodzi w rachubę, gdyż sprzęt się zawiesza. Od 2 tygodni mam problemy z otwieraniem zwykłych folderów(teraz robię to przez TC), nie wspominając już o otwieraniu niezbędnych dla mnie programów. Po dwukrotnym kliknięciu, programy i foldery nie otwierają się.

Nie instalowałem żadnych podejrzanych programów, ani nie ściągałem żadnego podejrzanego oprogramowania. :idea:

Przeczytałem już sporo postów na forach, żadne nie pomogły. Więc poruszenie tego w osobnym wątku jest moją ostatnią deską ratunku.


(SnykeShadow) #2

To znaczy, jakie porady Ci nie pomogły? W takich przypadkach zaleca się totalne czyszczenie komputera ze śmieci z naciskiem na klucze rejestru oraz defragmentację partycji systemowej.


(Andrzej194) #3

Bawiłem się w podstawowe, tj. Defragmentacja oraz naprawienie błędów, narzędziami systemowymi. Następnie brałem się za programy takie jak: SpyBot, CCleaner. One także nie pomogły.


(stalesz) #4

Moim zdaniem zrób to analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 i przenieś wątek do działu Bezpieczeństwo.Problemy mogą dotyczyć nie tylko partycji systemowej.