Windows XP zniknie ze sklepów pod koniec stycznia

O zniknięciu Windowsa XP, którego można określić mianem nieśmiertelnego, ze sklepów słychać od bardzo dawna. Pierwotnie ten system operacyjny miał być dostępny do końca drugiego kwartału. Później Microsoft zdecydował się sprzedawać go o miesiąc dłużej, jednak WinXP nadal jest dostępny na sklepowych półkach.

Microsoft niewątpliwie zdaje sobie sprawę z popularności, jaką cieszy się system Windows XP. I nie mam tu na myśli wyłącznie edycji pudełkowej, gdyż ostatnimi czasy furorę robi także możliwość zmiany Windowsa Vista (w wersjach Ultimate lub Business) na XP. (Na taką przesiadkę decyduje się 1/3 nabywców.) Sprzedawcy byli przekonani, że nie będą mogli oferować klientom tej opcji, lecz okazuje się, że Windows XP jeszcze nie wybiera się na tamten świat.

Windows XP miał być dostępny w sklepach do końca czerwca bieżącego roku, następnie zdecydowano się przedłużyć ten okres, by zakończyć jego sprzedaż w lipcu. Co ciekawe nieśmiertelny OS Giganta z Redmond nadal znajduje się w sklepach. Microsoft poinformował, że będzie on dostępny do końca stycznia 2009 roku. Tym samym mamy do czynienia z kolejnym przesunięciem.

Informacje zaczerpnięte z http://www.gram.pl

I jaki morał z tego? Microsoft robi co chce - to jego produkt.

Tak masz racie Microsoft robi co mu się spodoba z Windowsem

poco wycofywać jak można na tym jeszcze kase zbijać (choć nie wiem jak można wydać tyle kasy na oryginalny system operacyjny) :smiley:

Normalnie. Jak Ci zrobią pobudkę o 6 nad ranem, to zrozumiesz.

Mi się zdaje ze wycofują temu ze Windows xp kiepsko już się sprzedaje.

Bo Jak tak dalej pójdzie to nie zarobią więcej. Wycofują Xpeka ze sprzedaży ponieważ chcą wprowadzić Viste a już niedługo Windows 7. Nie dadzą Xp’ekowi ceny 600zł, to w tedy nie było by opłacalne, ponieważ nikt by tego nie kupił ( chyba że jakiś idota by się znalazł :P)… Po Prostu wycofają XP a bardziej zareklamują Viste, w tedy ludzie będą tylko kupować Viste bo nic innego na półce nie będzie( a jak wiecie Vista jest o 1/2 droższa od XP). A to wszystko dlatego żeby mieć większy zysk… ;/ Microsoft to złodzieje, mają te miliardy czy nawet biliardy i dalej im mało…

A ciekawe co by to było, jakby Microsoft zrobiłby kiedyś system operacyjny całkowicie darmowy :smiley:

XP w dzisiejszych czasach jest używany na stare kompy… teraz wszyscy z lepszymi kompami mają viste a niektórzy mają celerona, 512mb ram i dają opinie w necie typu “vista sie zacina, xp lepszy”

Ja tam na moim niezbyt specjalnym sprzęcie Viste ocieniam na 9/10 pkt. Według mnie jest świetna, tylko nie mogę się oderwać od mojego kochanego Xp’eka :smiley:

Microsoft już nic nie zrobi lepszego od Xp. Windows Xp zrobili staranie.

A Viste zrobili byle jak tylko żeby szybko trafiły na półki sklepowe.

Kto wie… Może to i prawda :stuck_out_tongue:

Za to wyszedł SP1 do Visty i trzeba przyznać że ją bardzo usprawnia. Bez SP1 to to nie Vista :stuck_out_tongue:

Może i prawda,ale ja wole swojego XP-eka i nie zamienię na Viste chyba ze tylko wygląd.

XP Najlepsze co stworzył Microsoft :!: :!:

ośmieszasz się… 2 lata użytkuję visty… zero BSOD, zwiech i innych niepożądanych spraw… a na XP? raz na miesiąc się zawiesza albo coś… paranoja :expressionless: i to jest najlepsze??

lol wygląd… ja zmieniłem nie dla wyglądy tylko tego że wkurzało mnie to że XP coraz wolniej chodził i się wieszał… wygląd olewam, równie dobrze mógłby być styl z 98 :stuck_out_tongue:

macie problemy :lol:

A niby skąd masz takie rewelacje ??

Użytkownicy businesowi bronią przed Viśtą rękami i nogami i słusznie, bo po co komuś w robocie cukierkowaty system który praktycznie wnosi ze sobą bardzo niewiele, a wręcz utrudnia np konfigurację do pracy w firmowej sieci.

A niby skąd masz takie rewelacje ??

Użytkownicy businesowi bronią przed Viśtą rękami i nogami i słusznie, bo po co komuś w robocie cukierkowaty system który praktycznie wnosi ze sobą bardzo niewiele, a wręcz utrudnia np konfigurację do pracy w firmowej sieci.

wiem o tym… dodaje:

-brak zwiech

-brak BSOD

-brak mulenia

a reszta to nic… czyli niewiele :stuck_out_tongue:

Wiecie co, ja osobiscie wole miec raz na jakis czas BSOD, albo zeby troche pomulil SYSTEM, zeby mi nie mulilo jak gram. “Ale co ale jak” Ano tak ze na bardzo duzo sprzetu nie ma na viste dobrych sterownikow. Nawet jesli sa to niezbyt dobrze dziala a dodatkowo podczas grania sam wyglad systemu zzera mi niezle zapasy. Ja mam XP, jakis styl Knorr ( taki ladny zielony ) Raz na jakis czas zmieniam tap[etke i wszystko hula. i NIGDY nie kupie, ani nawet nie SCIAGNE visty ( 12 gb wolnego miejsca na system ? Wolne zarty )

Rooker , no to co do razu seven :stuck_out_tongue: , to też vista tyle że po tuningu (zobaczymy czy mu to na dobrze wejdzie :smiley: ). Powiem tyle vista jest bardzo stabilna (ja miałem tylko 4 BSOD wciąg 10 miesięcy spowodowane ObjectDock) :o a nie systemem). Vista jest dobra nawet do gier jak się ma odpowiedni sprzęt (a nie 512MB i vista to tak jak 128MB i xp), jest bezpieczna. http://vista.pl/artykuly/12377_swiatowy … jnych.html vista rośnie w siłę a xp słabnie ale trzeba przyznać że po trochu windows słabnie a Linux rośnie powolutku w siłę, zobaczymy co to będzie, na Linux zawsze mogę przejść bo to nic nie kosztuje :smiley: .

a może kolega Linux’a używa?

@Topic.

Cóż. Microsoft wbił sobie wreszcie do głowy, że XP przynosi więcej korzyści niż Vista. Dam sobie obciąć wszystkie paznokcie, że pod koniec grudnia dowiemy się, że dalej przedłużyli sprzedaż.

Apropo windowsa 7. Ma on pracować na tym samym jajcu co Vista, także nie napalał bym się tak zbytnio. Miejmy tylko cichą nadzieję i módlmy się aby załatali wszelkie poważne dziury przed wydaniem tegoż systemu.