Windows XP został oficjalnie wycofany ze sprzedaży-info

Nie pomogły płacze ni wrzaski, groźby ni petycje. Zgodnie z oficjalnymi planami Windows XP zostaje dziś wycofany ze sprzedaży zarówno w postaci pudełek BOX, jak i pakietów OEM - czy to dostępnych w postaci samodzielnie nabywanych opakowań, czy też instalowanych fabrycznie na komputerach. System da się kupić jedynie z maszynami zestawianymi przez producentów sprzętu (ang. System Builder) - ale też tylko do 31 stycznia 2009 roku. Na szczęście istnieją sposoby, by stać się posiadaczem Windows XP bez zbytniego kombinowania: trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Info:

http://www.idg.pl/news/157243/Jak.kupic … ratem.html

Trzeba po prostu skombinować pirata. Skoro Microsoft jest nieuczciwy wobec nas, my nie musimy być uczciwi wobec niego.

Szkoda, że XP został wycofany ze sprzedaży. Duża część przychyli się do opcji proponowanej przez kordixxa. W końcu nie każdy będzie chciał kupić Vistę, by mieć oryginalnego XP.

Może i Microsoft nie daje nam wyjścia, ale ma prawo robić z własnym produktem co chcą, a my nie musimy od nich nic kupować. Są alternatywy, a piractwa nie popieram.

Właśnie przez takie monopolowe praktyki tych alternatyw praktycznie nie ma. Posiadanie Windowsa jest z góry narzucone przez Microsoft i jego monopol.

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 22:55 został dopisany post przez kordixx

Ja też, nawet bardzo, ale to jest taki wyjątkowy przypadek. Zamiast płacić tym monopolistom wolę już kupić za te pieniądze inne programy, legalnie, które normalnie byśmy spiracili.

Jak to nie ma ? Jest Linux(możesz sobie wybierać i przebierać w dystrybucjach) i Mac.

No ale prawdą jest co napisał cosik_ktosik , Microsoft z swoim oprogramowanie może robić co chce, można nawet narzucić cenę dla firm i placówek publicznych do 2000zł a oni i tak go kupią bo nic innego nie widzą. Dlatego osobiście uważam że Linux powinni zacząć reklamować gdziekolwiek, ale reklamować.

Linux jest, tylko trzeba zwrócić uwagę, że nie dla każdego pasuje jego używanie; co do Maca - tylko komputery Apple. Reklama nie wiele zmieni, brak wielu programów, które obsługuje wyłącznie Windows, do tego trudność obsługi, a raczej potrzeba czasu na naukę.

Oni właśnie potrzebują konkurencji,aby dopracować Vistę

W sumie jakby spojrzeć z perspektywy Microsoftu, to XP jest na rynku od 2002 roku, czyli już 6 lat. Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że wydali jakieś tam miliony na Vistę, teraz chcą zysków ze sprzetaży nowego systemu, a i tak 60% ludzi nadal na pytanie “Co wolisz do kompa? Legalnego XP, czy legalną Vistę” odpowie, że to pierwsze, więc musieli postawić sprawę jasno. Mnie osobiście nie bardzo takie zachowanie się podoba, ale marketing na tym właśnie polega - trzeba spojrzeć z przymróżeniem oka. Miejmy nadzieję, że Windows 7 czy jak tam się będzie nazywał następca Visty :smiley: nie będzie taką porażką jak sama Vista. Dodam jeszczę, że ja również należę do grona osób, które kupiło legalnego XP po premierze nowego systemu Microsoft i akurat nie zrobiłem tego ze względu na wymagania :slight_smile:

Ja wolałbym mieć xp - pirata, naszpikowanego zawirusowanymi crackami, niż oryginalną vistę. Naszczęście mam oryginalnego xp-ka, szkoda, że go wycofali :frowning:

Tylko realizuj na nim transakcję np. kupna i sprzedaży akcji,są takie dziedziny,gdzie obracasz się wokół kasy,tu używanie pirata może być tragiczne w skutkach,są osoby np. grające na giełdzie,ktoś np. ukradnie ci kasę z konta internetowego przy pomocy syfów zamieszczonych właśnie w piratach,bo przechwyci hasła i kody dostępowe

Tak tak jego czas już minął, wiele aplikacji przestaje pod nim chodzić, żeby się nikt nie czepiał dam prosty przykład “3DMark Vantage” :slight_smile: A dla tych ludzi “Anty-Vista”, kiedyś się do niej przekonacie, zainstalowanie SP1 pomaga, a z nią będzie jak z 98 i XP :smiley:

Pozdrawiam

właśnie, co ludzi mają do Visty ??

ja już korzystam z niej pół roku (nawet wersji x64) i nie narzekam

chociaż zdarzają się problemy: np. ze Starforcem, z niektórymi starszymi programami,

ale Starforce jest wycofywany, a starsze programy trzeba zmienić bo taki jest świat (albo stare, dobre albo nowe, jeszcze lepsze :wink: :wink: )

Na mojej Viście większość gier działa (wyjątkami są gry ze Starforcem, ale z kilkoma)

miałem visie (32 bit home Basic) przez 3 miesiące. powiem jedno. gorzej wypadła pod względem stabilności niż XP ek. Zostawiam kompa z Vistą na jakieś 30 min. włączonego z włączonym GG. Przychodzę a tu pasek zadań poleciał do góry ekranu. Nazwy programów które są na nim po znikały. Tylko wylogowanie pomagało. Na Xpku tego nigdy nie miałem.

Jeśli ma się pirata zrobionego od kolegi który ma oryginała to nie ma co się bać. Zresztą jak miał bym wybierać XP ka zasyfionego a czystą Vistę. Wybrał bym XP ka.

Bo akurat Home Basic to psia edycja jak w XP wersja Starter :slight_smile:

Pozdrawiam

ja mam Home Premium

m.in. jest tu interfejs Aero

Ja miałem wersję premium i uważam, że vista powinna mieć jeszcze przez przynajmniej pół roku dopisek “beta”. Bo vista nie wie co to stabilność i małe obciążenie kompa, a jej efekty to można sobie wsadzić w :■■■■:

Hehe człowieku to chyba nie byłeś na Viście SP1, stabilniejsza od XP :wink: Proste porównanie Vista od początku ostatniej reinstalacji (4 miechy) ani razu mi się nie zawiesiła, przy XP kilka razy w tygodniu. Ale to forum Windows XP i nie chce tutaj zaśmiecać.

Pozdrawiam

zresztą vista się o wiele dłużej ładowała. nawet sp1 do Visty nie wiele dał. na xp jestem w stanie zmienić postać w oficie 2003 co na Viście było nie możliwe. office krzyczał że ma za mało pamięci. sprzęt jest ten sam.

Chleb ze sklepu też kradniesz?

W sumie po co pytam, skoro kradzież dla Ciebie jest czymś normalnym.

__________________________________________________________________________________

Oczywiście, że są alternatywy - nie rozumiem czemu ktoś, kto słucha używa komputera do słuchania muzyki, oglądania filmów i siedzenia w necie używa Windowsa.

Tylko, że reklama kosztuje. Działalność non-profit zysków nie przynosi, więc na reklamę kasy nie ma.

A nie słyszałeś o przechodzeniu np. na OpenOffice w urzędach skarbowych? (Co akurat jest bardzo głupią decyzją :?)

Mi tam nigdy się nie zawiesiła, obciążenia nie odczuwam. Widocznie masz pecha.

No niestety Vista nie jest systemem na każdy sprzęt. Czasem trzeba sobie dawać radę inaczej. Też masz pecha :slight_smile: