Windows xp zrobil mi psikusa!

Komputer dzialal normalnie, jest na nim jedno konto uzytkownika (administratorskie) o nazwie BOLEKm wszystko cacy w tle uruchomiony Kaspersky i sobie pracuje. Wylaczylem kompa wracam po godzinie, a tu przy logowaniu zamiast mojej nazwy konta (BOLEK) to pisze jak byk “ADMINISTRATOR:” moje haslo zadzialalo, system jest goly, wszystkie sterowniki muzyczne dzwiekowe itp dzialaja internet dziala, ale nie ma nic w systemie, jak wchodze do Documents and Settings tam sa wszystkie konta jakie powinny byc All users, administrator, default user, oraz moje konto BOLE ale doszedl zato nowy folder ADMINISTRATOR.PAVILIONDV376 (paviliondv to moj laptop) zakladam ze na tym wlasnie jestem zalogowany ale skad to sie wzielo? wirus? trojan?. W trybie awaryjnym wybieram przywracanie systemu na starcie ale nic sie nei dzieje, tak samo jak klimkam na Pomoc to nic sie nie dzieje, gdy chce wejsc do folderu mojego konta ktore mialem wczesniej (BOLEK) gdy klikam pisze mi, ze “odmowa dostepu” a we wlasciwosciach pokazuje 0kb mimo ze partycja C na ktorej jest windows wciaz ma tyle samo wolnego miejsca co przed tym zdarzeniem, nie wiem co zrobic by nei stracic danych z tego katalogu.

Bardzo prosze o pomoc gdyz sam sobei nei poradze, po prostu nie wiem co zrobic skoro opcja przywracania systemu w ogole mi sie nei chce wyswietlac, a katalog w ktorym mam wszystkie dane niechce sie otworzyc.

Niezły psikus, pierwszy raz coś takiego widzę, proponuję zabić tego Windowsa i postawić go na nowo.

Na początek wykonaj start -> uruchom -> cmd -> i wpisz polecenie net user. Podaj wynik.

C:\Documents and Settings\Administrator.PAVILDIONDV376>net user

konta uzytkownikow dla \paviliondv376

Administator: Gosc: Pomocnick:

SUPPORT_388945a0 Bolek

polecienie zostalo wykonane pomyslnie

wiem tylko ze gdyby dzialal poprawnie system to powinien zaczyna sie od C:\Documents and Settings\Bolek>net user …ale tak nei jest.

Jak dla mnie wszystko jest prawidłowo, masz w systemie m.in. konto Administrator i Bolek. Teraz jesteś na koncie Admina i dlatego masz podaną taką ścieżkę, a nie inną. Przeloguj się na konto “Bolek” i tyle.

sek w tym ze nie mam jak sie przelogowac przy logowaniu sie do windowsa mam tylko jedno konto ADMINISTRATOR, zniknelo mi (w okienku logowania) BOLEK a pojawil sie ADMINISTRATOR, (a BOLEK mial uprawnienia administratorskie) pozatym w katalogu Documents and Settings tak jak mowilem jest dalej wszystko, All users, administrator, default user, Bolek, ALE niemoge do tego katalogu wejsc i pojawil mi sie nagle katalog ADMINISTRATOR.PAVILIONDV376. na ktorym walsnei jestem.

Dobra, rozumiem, jak by to było takie proste to nie zadawał byś tu pytania :slight_smile:

Pewnie usługi szybkiego przełączania użytkowników próbowałeś i też nie działa…

Użyj klasycznego ekranu logowania.

opcja przelaczania uzytkownikow nei dziala, klikam i nic sie nei dzieje, uzyc klasycznego ekranu logowania, zmienialo sie ta opcje w panelu sterowania > konta uzytkownikow ale gdy klikam na na ta opcje odpala mi sie puste okienko

Utwórz w notatniku następujące wpisy (zakładam, że znasz hasło):

runas /savecred /user:NAZWAKOMPUTERA\NAZW_USERA_Z_PRAWAMI_ADMINA cmd.exe

start control userpasswords2

stworzony plik zapisz z rozszerzeniem *.bat

następnie za pomocą tego apletu nadaj bieżącemu userowi (Administrator) prawa admina

to samo dot. opcji włączenia dostępu do kont użytkowników, a tym samym do zmiany opcji klasyczny ekran logowania

zamiast control userpasswords2 będzie

nusrmgr.cpl

Administratorowi nie trzeba nadawać praw bo to konto ma już je od instalacji Windy

A w trybie awaryjnym widnieje konto Bolek?

Proszę zapoznać z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

Znam przypadki, że Administrator był bez praw administratora :smiley: :smiley: :smiley:

Dlatego tak napisałem, a nie inaczej.

Na 100% wszyskie kompy z Winda XP mają Administrator uprawnienia takie a nie ograniczone

piotrek9550 , nic w życiu nie jest pewne, a tym bardziej jeżeli chodzi o komputery i systemy operacyjne. Jak user coś namiesza to ma co chciał, nie będe się tu sprzeczał na ten temat, co jest, a czego nie ma bo to zbędna dyskusja nad rozlanym mlekiem (studium przypadku).