Windows xp

(Adrian Swierczynski) #1

Kto mi poda "ZALECANE" Wymagania systemowe do Windows xp :slight_smile:

(adpawl) #2

Zerknij: http://www.chip.pl/php/table.php?i=181786&width=570

BTW

...im więcej, tym lepiej 8)

RAMu lepiej 256, najlepiej jednak z 512 lub nawet 1 GB :lol:

(Musg) #3

az tak wiele to nie potrzeba :slight_smile:

tyle w zupełnosci wystarczy :slight_smile:

(Johny) #4

Zależy co chcesz na kompie robic,jeśli chcesz pograc sobie w Dooma,lub Far Cry to 1 GB ram zalecany,obróbka zaawansowanej grafiki 3D,programy do Renderingu,przecież te programy oprócz procka i szybkiej karty grafcznej potrzebują dużych ilości ramu,jedna scena może zajac setki MB ,nie mówiąc o obróbce plików Wideo

(Adrian Swierczynski) #5

Na Windows xp chce grać w różne gry dlatego pytam sie jakie sa zalecane wymagania systemowe Windows xp

(adpawl) #6

Chyba wymagania sprzętowe tychże gierek ? :smiley:

Wymagania samej windy znajdziesz w linku, który ci już wcześniej podałem... (Są to wymagania sprzętowe samego systemu operacyjnego windows).

Ale twoje pytanie powinno chyba raczej brzmieć: "Jaki sprzęt do grania?"

...a to już ma się nijak do samego systemu. :?

Wszystko zależy od gierek w jakie zamieżasz grać !!

A z grami jest tak, że jedna pójdzie na takim sprzęcie, a dla innej będzie on już za wolny. - dlatego też napisałem "Im więcej tym lepiej" czyt. dużo RAMu, szybki procek i dobra grafika...

Ale z tym, to już do "graczy"...

(Duch) #7

jeżeli chcesz WinXP do gier to spokojnie musisz mieć PC z wyższej półki :slight_smile:

RAM nie mniej niż 512MB - bo będzie kicha

procek min Athlon 2000

dobra grafa (do gier) 128bit i 128RAM DDR :slight_smile:

to tak najogólniej :lol:

a im więcej tego wszystkiego tym lepiej 8)

(Adrian Swierczynski) #8

Ja mam Athlona 2000 Ati Radeon 9550 MSI KTV-4 Pamięć 256 MB czy to wystarczy aby płynie i dobrze chodził Windows xp????

(Duch) #9

Service Pack 2 jest czy nie ma :?:

jakie zabezpieczenie systemu :?:

(Adrian Swierczynski) #10

Nie mam Windows xp ja dopiero się was pytam czy moge zainstalować xp na ten system

(Duch) #11

będzie działał w miarę należycie jeśli powyłączasz zbędne usługi i efekty...

ale jak będziesz chciał zagrać w coś z lepszych gier to możesz się rozczarować... sam Windows zjada nawet do 170MB (RAMu)

(adpawl) #12

Tak, na system XP to wystarczy!

Natomiast na niektóre gry, to może być zbyt mało...

(Adrian Swierczynski) #13

To raczej nie opłaca mi się tego Windowsa xp instalować co???

(Duch) #14

to zależy :slight_smile:

coraz więcej nowych gier wymaga WinXP więc nie wszystko pójdzie...

natomiast jeśli chcesz tylko i wyłącznie grać to Win98 wystarczy... ale musisz pamiętać o tym co napisałem wyżej :!:

(adpawl) #15

Chwila, bo nie qmam... :?

Co ma piernik do wiatraka??

Mieszasz nieco sprawy softu i sprzętu...!

Wymagania systemu, a wymagania innego softu np. gry, to zupełnie co innego! Ty spełniasz wymagania systemu XP, ale nie znaczy to, że automatycznie spełniasz też wymagania każdego innego programu/gry!!

Jasne jest, że gra, która ma wysokie wymagania nie pójdzie na cienkim sprzęcie ...i to niezależnie od tego, czy jest na nim win98, XP, czy też 2000/2003...

Pytasz, czy się opłaca?

Moim zdaniem się opłaca... ale pamiętaj, że system nie rozwiąże twoich problemów sprzętowych... :wink:

(Adrian Swierczynski) #16

No tak,ale jak się ma Windows xp wgrany to nowe gry takie jak DOOM 3 HALF-LIFE 2 już nie chodzą na podobnym systemie takim jak ja mam.

(m@rcin...) #17

Dla mnie to bzdura totalna, sorry ale ja wszystko co sie da to wywalam z systemu np Windows media player, messegera itd... ale po takim tuningu system chodzi aż miło... :smiley:

(Duch) #18

chodzić i chodzą... wręcz chodzą, a nawet się wleką :smiley: :smiley: :smiley:

jak pisałem wcześniej WinXP i gry to komputer z wyższej półki :rotfl:

(fiesta) #19

Dla mnie również tylko niestety w Twoim wykonaniu, gdyż:

Czytaj posty ze zrozumieniem zanim komuś zarzucisz pisanie bzdur :twisted:

(Adrian Swierczynski) #20

Do WSZYSTKICH czy wkońcu mam instalować ten xp do gier czy zostać przy 98 se lub millenium??????????????