Windows xp

Kto mi poda “ZALECANE” Wymagania systemowe do Windows xp :slight_smile:

Zerknij: http://www.chip.pl/php/table.php?i=181786&width=570

BTW

…im więcej, tym lepiej 8)

RAMu lepiej 256, najlepiej jednak z 512 lub nawet 1 GB :lol:

az tak wiele to nie potrzeba :slight_smile:

tyle w zupełnosci wystarczy :slight_smile:

Zależy co chcesz na kompie robic,jeśli chcesz pograc sobie w Dooma,lub Far Cry to 1 GB ram zalecany,obróbka zaawansowanej grafiki 3D,programy do Renderingu,przecież te programy oprócz procka i szybkiej karty grafcznej potrzebują dużych ilości ramu,jedna scena może zajac setki MB ,nie mówiąc o obróbce plików Wideo

Na Windows xp chce grać w różne gry dlatego pytam sie jakie sa zalecane wymagania systemowe Windows xp

Chyba wymagania sprzętowe tychże gierek ? :smiley:

Wymagania samej windy znajdziesz w linku, który ci już wcześniej podałem… (Są to wymagania sprzętowe samego systemu operacyjnego windows).

Ale twoje pytanie powinno chyba raczej brzmieć: “Jaki sprzęt do grania?”

…a to już ma się nijak do samego systemu. :?

Wszystko zależy od gierek w jakie zamieżasz grać !!

A z grami jest tak, że jedna pójdzie na takim sprzęcie, a dla innej będzie on już za wolny. - dlatego też napisałem “Im więcej tym lepiej” czyt. dużo RAMu, szybki procek i dobra grafika…

Ale z tym, to już do “graczy”…

jeżeli chcesz WinXP do gier to spokojnie musisz mieć PC z wyższej półki :slight_smile:

RAM nie mniej niż 512MB - bo będzie kicha

procek min Athlon 2000

dobra grafa (do gier) 128bit i 128RAM DDR :slight_smile:

to tak najogólniej :lol:

a im więcej tego wszystkiego tym lepiej 8)

Ja mam Athlona 2000 Ati Radeon 9550 MSI KTV-4 Pamięć 256 MB czy to wystarczy aby płynie i dobrze chodził Windows xp???

Service Pack 2 jest czy nie ma :?:

jakie zabezpieczenie systemu :?:

Nie mam Windows xp ja dopiero się was pytam czy moge zainstalować xp na ten system

będzie działał w miarę należycie jeśli powyłączasz zbędne usługi i efekty…

ale jak będziesz chciał zagrać w coś z lepszych gier to możesz się rozczarować… sam Windows zjada nawet do 170MB (RAMu)

Tak, na system XP to wystarczy!

Natomiast na niektóre gry, to może być zbyt mało…

To raczej nie opłaca mi się tego Windowsa xp instalować co???

to zależy :slight_smile:

coraz więcej nowych gier wymaga WinXP więc nie wszystko pójdzie…

natomiast jeśli chcesz tylko i wyłącznie grać to Win98 wystarczy… ale musisz pamiętać o tym co napisałem wyżej :!:

Chwila, bo nie qmam… :?

Co ma piernik do wiatraka??

Mieszasz nieco sprawy softu i sprzętu…!

Wymagania systemu, a wymagania innego softu np. gry, to zupełnie co innego! Ty spełniasz wymagania systemu XP, ale nie znaczy to, że automatycznie spełniasz też wymagania każdego innego programu/gry!!

Jasne jest, że gra, która ma wysokie wymagania nie pójdzie na cienkim sprzęcie …i to niezależnie od tego, czy jest na nim win98, XP, czy też 2000/2003…

Pytasz, czy się opłaca?

Moim zdaniem się opłaca… ale pamiętaj, że system nie rozwiąże twoich problemów sprzętowych… :wink:

No tak,ale jak się ma Windows xp wgrany to nowe gry takie jak DOOM 3 HALF-LIFE 2 już nie chodzą na podobnym systemie takim jak ja mam.

Dla mnie to bzdura totalna, sorry ale ja wszystko co sie da to wywalam z systemu np Windows media player, messegera itd… ale po takim tuningu system chodzi aż miło… :smiley:

chodzić i chodzą… wręcz chodzą, a nawet się wleką :smiley: :smiley: :smiley:

jak pisałem wcześniej WinXP i gry to komputer z wyższej półki :rotfl:

Dla mnie również tylko niestety w Twoim wykonaniu, gdyż:

Czytaj posty ze zrozumieniem zanim komuś zarzucisz pisanie bzdur :twisted:

Do WSZYSTKICH czy wkońcu mam instalować ten xp do gier czy zostać przy 98 se lub millenium???