Windows

Witam! mam problem a mianowicie kiedy wyłączam kompa to windows xp staje przy komunikacie “można teraz bezpiecznie wyłączyć komputer” a ja chciałbym zrobić tak żeby komp mi sie sam wyłączał sprawdzałem ustawienia w biosie nic nie pomogło. Wyłączenie zaaawansowanego zarządzania energią też nic nie pomogło bo zamiast mi się wyłączać to mi się komp restartuje w rejestrze też grzebałem ale też nic niestety nie pomogło co mam zrobić ??? proszę o pomoc! !!

Bardzo mi przykro :frowning: ale z tego co podałeś w opisie prawdopodobnie masz starą płytę AT. A tylko płyty ATX (i nowsze) “same” się wyłączają.

Jaki miałeś poprzednio system i jak miałeś inny jak XP to czy komp sam sie wyłanczał czy musiałeś na guziczku go wyłączyć??

sam sie wyłączał w windows 98 i me

No to płyta jest ATX

jeszcze raz zaptaszkuj okienko:panel sterowania/opcje zasilania/zaawansowane zarządzanie energią/włącz obsługe zaawansowanego zarządzania energią (ptaszek w okienku) i restart kompa.

Jak nie ma w opcjach zasilania zakładki APM.

Poczytaj i zastosuj.

http://forum.2p.pl/read.php?f=43&i=25031&t=25031.

jak nie pomoże to znaczy że pewnie się nie da a musisz wyszukać w rejestrze wpis :

powerdownaftershutdown a tam zmienić wartość z 0 na 1

Jest już zaptaszkowane ale jak odptaszkuje to bedzie sie resetował a nie wyłączał bo już tak próbowałem