Windows2000, HD 300GB & Problem

Witam. Posiadam starszego kompa Sony Vaio PCV-LX900. Chcailem wsadzic do niego Twardziela 300GB. Po wsadzeniu i wlozeniu plytki instalacyjnej W2000 instalator widzila tylko 132GB. W instrukcji jest napisane ze trzeba miec W2k SP4 a wlasnie taki mam. Sprobowalem z XP i tam instalator widzi 280GB. Sformatowalem i porobilem partycje NTFS po zainstalowaniu XP ale komp pod tym systemem sie muli (wczesniej mialem w2k i bylo ok, szybciej chodzilo, kopiowalo sie i szybciej nagrywalo mi plytki) Pod xp spowolnilo sie (mam 512mb ram i nie da rady wiecej wsadzic) daltego jestem zmuszony zainstalowac W2K.

Jak mam zainstalowac W2K i zeby widzial calego wardziela?

pozdrawiam i prosze o porade.

To nie powinno być problemu, zainstaluj 2000 i poczytaj linka i kombinuj:

http://www.48bitlba.com/enablebiglba.htm

JNJN. Podszas instalacji W2k Nie widac calych 300GB tylko 132.

Opis do ktorego podales link wyjasnia jak to zrobic ale juz na zainstalowanym systemie.

Czyzbys radzil zainstalowac system na 132GB (zrobic jedna partycje pod system) i po zainstalowaniu zmienic parametry zeby bylo widac cale 300GB? Potem bedzie mozna zrobic dodatkowe artycje juz na samym Windowsie ? Zawsze robilem partycje przy instalacji systemu. Da sie zrobic partycje juz pod samym windowsem ?

Może to właśnie wina starszego kompa? Ja kiedyś miałem to samo, z 80 GB czytał tylko połowę. W moim przypadku to było to.

Zrób sobie jedną partycję systemową np 20 GB inną poniżej 130 GB, a resztę zrobisz z poziomu systemu lub innymi programami np PM.

Poczytaj

JNJN. Wlasnie sprawdzilem linka i polecenia. Dziala. Widocznie w W2K trzeba to zrobic “recznie”. Teraz W2K widzi 285GB (pewne przeklamanie przeliczania albo max ile mozna podlaczyc). Twardziela podlaczylem do innego kompa(starszego Dell Opti GX 110 z W2K) Widzial 128GB teraz widzi 285GB.

Poprosze jeszcze jakies namiary na programy ktorymi moge zrbcpratycje juz pod W2K. Mam nadzieje ze sa freeware.