Windows7-Beta, legalnie?

Witam.

Znalazłem w sieci nową betę Win7 Build 6956. Pytanie czy instalacja tego systemu jest nielegalna ? Niby jest to wersja przeznaczona do testów dla szerszej publiczności ale nie jest to oficjalna beta którą można ściągnąć do testów ze strony MS a po prostu któryś z Beta-Testerów wypuścił ją w sieć.

Jeżeli jednak ściągniecie jej i instalacja jest zgodna z prawem to pytanie jak to zainstalować żeby nie gryzło się z XPkiem który już jest na dysku. Żeby uściślić chcę zainstalować Seven na drugim dysku w osobnej partycji jednak obawiam się czy będzie możliwość wyboru systemu podczas rozruchu kompa tak żebym bez problemowo mógł się przełączać pomiędzy dwoma systemami ?

Nie- nie jest to legalne,pomyśl logicznie- gdyby to było legalne to każdy by ściągał “bete” a nikt nie kupował… System windows 7 beta jest w fazie testowej ,więc dla wybranych i określonych wcześniej testerów…Poza tym zamiast świeżutkiego i ciepłego systemu możesz pobrać coś zupełnie innego co jest tylko tak podpisane… Zaś z drugim pytaniem-nie powinno być problemów z instalacją nawet w wersji beta…

Witaj. Raczej nie powinno być problemów. Ja się bawiłem Windows Vista Beta i jak zainstalowalem na innej partycji to dawalo się wybrać ktorego windowsa chce sie uruchomić

Tylko, że bety są ograniczone czasowo i wygasają po jakimś czasie. Innymi słowy po prostu przestają działać.

Jak masz klucz działają dłużej.

Nie wiadomo też czy akurat jest to właśnie beta Windows Seven.

Tylko zbindowany plik z jakimś syfem :wink:

No ale o to mi chodzi- przecież bez klucza zwykłe Visty też działają do 180 dni. Z kluczem przynajmniej build 6801 działa do 1 lipca 2009.

Jest to oryginał. Podczas konferencji komuś udało się skopiować obraz z wirtualnej maszyny po czym przerobiono go na plik *.iso.

witam. mam takie malenkie pytanko.

jesli zainstalowalem windows 7 na windows vista. czyli vista mi sie sformatowala, to czy moge jakos przeinstalowac spowrotem na windows vista ???

mam zakupiony komputer gdzie vista juz byla zainstalowana i mam partycje gdzie jest recovery.niemam cd z vista. prosze o pomoc! !!

Uruchom komputer z partycji recovery.

wlasnie, :slight_smile: jak sie to robi??

Chyba trzeba przestawić w BIOS-ie sekwencję bootowania (Boot Sequency bądź First Boot Device).

Ale nie jestem na 100% pewien, może być konieczność naciśnięcia jakiegoś klawisza (nie Del) przy uruchamianiu.

F11 przy starcie systemu, albo z płytek recovery, które koniecznie powinieneś sobie zrobić, jeśli miałeś w planie instalację testowej wersji systemu operacyjnego.

kazdy mi pisze inaczej. f8 , f10 , f11 a zaden z nich niedziala.

jakim skrotem mam uruchomic recovery?? ?? ??

Jak by ktos mial to dajcie linka do instrukcji obsługi po polsku do toshiba satellite L350

Powinno być podane na ekranie pod komunikatami testów BIOS-u (na dole ekranu) podczas uruchamiania komputera.

na tym kompie jedyne co pisze podczas calego uruchamiania sie komputera to:

f2 setup f12 boot setting

czy jakos tak.

ale tylko to pisze

Naciśnij F12.

pfrzy uruchamianiu niema zadnych testow.

tylko 2 napisy i odrazu sie windows wlacza.

a bte napisy to f2 bios f12 boot setting

moze ktos ma instrukcje po polsku do L350 ?? ?? ??

Piszę żebyś wcisnął F12 :slight_smile:

Tam poszukaj czegoś takiego jak Recovery.

niestety w tym kompie nic niepisze.

tylko f2 bios i f12 boot

oki teraz jedno pytanko :

mam na partycji E folder HDDrecovery , powiedzcie mi jak go nagrac na plytke ??

normalnie caly folder czy wejsc do tego folderu i zawartosc folderu ???

sprobuje nagrac i odpalic z plyty .