Windows7-Beta, legalnie?

(fiero) #1

Witam.

Znalazłem w sieci nową betę Win7 Build 6956. Pytanie czy instalacja tego systemu jest nielegalna ? Niby jest to wersja przeznaczona do testów dla szerszej publiczności ale nie jest to oficjalna beta którą można ściągnąć do testów ze strony MS a po prostu któryś z Beta-Testerów wypuścił ją w sieć.

Jeżeli jednak ściągniecie jej i instalacja jest zgodna z prawem to pytanie jak to zainstalować żeby nie gryzło się z XPkiem który już jest na dysku. Żeby uściślić chcę zainstalować Seven na drugim dysku w osobnej partycji jednak obawiam się czy będzie możliwość wyboru systemu podczas rozruchu kompa tak żebym bez problemowo mógł się przełączać pomiędzy dwoma systemami ?

(Arkadiuszzz) #2

Nie- nie jest to legalne,pomyśl logicznie- gdyby to było legalne to każdy by ściągał "bete" a nikt nie kupował... System windows 7 beta jest w fazie testowej ,więc dla wybranych i określonych wcześniej testerów...Poza tym zamiast świeżutkiego i ciepłego systemu możesz pobrać coś zupełnie innego co jest tylko tak podpisane... Zaś z drugim pytaniem-nie powinno być problemów z instalacją nawet w wersji beta...

(shadow_gold-man) #3

Witaj. Raczej nie powinno być problemów. Ja się bawiłem Windows Vista Beta i jak zainstalowalem na innej partycji to dawalo się wybrać ktorego windowsa chce sie uruchomić

(Pawbrotm) #4

Tylko, że bety są ograniczone czasowo i wygasają po jakimś czasie. Innymi słowy po prostu przestają działać.

(system) #5

Jak masz klucz działają dłużej.

(eyeti) #6

Nie wiadomo też czy akurat jest to właśnie beta Windows Seven.

Tylko zbindowany plik z jakimś syfem :wink:

(Pawbrotm) #7

No ale o to mi chodzi- przecież bez klucza zwykłe Visty też działają do 180 dni. Z kluczem przynajmniej build 6801 działa do 1 lipca 2009.

(system) #8

Jest to oryginał. Podczas konferencji komuś udało się skopiować obraz z wirtualnej maszyny po czym przerobiono go na plik *.iso.

(Rafal Orzol) #9

witam. mam takie malenkie pytanko.

jesli zainstalowalem windows 7 na windows vista. czyli vista mi sie sformatowala, to czy moge jakos przeinstalowac spowrotem na windows vista ???

mam zakupiony komputer gdzie vista juz byla zainstalowana i mam partycje gdzie jest recovery.niemam cd z vista. prosze o pomoc! !!

(Kpc21) #10

Uruchom komputer z partycji recovery.

(Rafal Orzol) #11

wlasnie, :slight_smile: jak sie to robi??

(Kpc21) #12

Chyba trzeba przestawić w BIOS-ie sekwencję bootowania (Boot Sequency bądź First Boot Device).

Ale nie jestem na 100% pewien, może być konieczność naciśnięcia jakiegoś klawisza (nie Del) przy uruchamianiu.

(Sebos99) #13

F11 przy starcie systemu, albo z płytek recovery, które koniecznie powinieneś sobie zrobić, jeśli miałeś w planie instalację testowej wersji systemu operacyjnego.

(Rafal Orzol) #14

kazdy mi pisze inaczej. f8 , f10 , f11 a zaden z nich niedziala.

jakim skrotem mam uruchomic recovery?? ?? ??

Jak by ktos mial to dajcie linka do instrukcji obsługi po polsku do toshiba satellite L350

(Kpc21) #15

Powinno być podane na ekranie pod komunikatami testów BIOS-u (na dole ekranu) podczas uruchamiania komputera.

(Rafal Orzol) #16

na tym kompie jedyne co pisze podczas calego uruchamiania sie komputera to:

f2 setup f12 boot setting

czy jakos tak.

ale tylko to pisze

(Kpc21) #17

Naciśnij F12.

(Rafal Orzol) #18

pfrzy uruchamianiu niema zadnych testow.

tylko 2 napisy i odrazu sie windows wlacza.

a bte napisy to f2 bios f12 boot setting

moze ktos ma instrukcje po polsku do L350 ?? ?? ??

(Kpc21) #19

Piszę żebyś wcisnął F12 :slight_smile:

Tam poszukaj czegoś takiego jak Recovery.

(Rafal Orzol) #20

niestety w tym kompie nic niepisze.

tylko f2 bios i f12 boot

oki teraz jedno pytanko :

mam na partycji E folder HDDrecovery , powiedzcie mi jak go nagrac na plytke ??

normalnie caly folder czy wejsc do tego folderu i zawartosc folderu ???

sprobuje nagrac i odpalic z plyty .