Windows7 Drukarka nie drukuje obrazków czarnym atramentem

Witam mam taki problem otóż mam drukarkę hp psc 1210, zainstalowałem sterowniki do tej drukarki zaznaczyłem w opcjach wydruku druk w skali szarości, i nic nie chce mi woogule drukować żadnych obrazków samym czarnym atramentem, nawet gdy zmienię barwy obrazu na czarno białe to również co najwyżej wychodzą same niewyraźne kontury, na Win XP było wszystko w porządku. Czy da się coś z tym zrobić?

Jeszcze moje jedno pytanie czy jakbym zainstalował Naprzykład windows 98 na maszynie wirtualnej, to jest możliwość żeby tam ta drukarka działała?

Jeżeli tak to jaką maszyne virtualną najlepiej wybrać?

Cześć

Nie wiem jaką wersję Windows 7 posiadasz ale jeżeli masz wersję Professional bądź wyższą spróbuj skorzystać z trybu XP Mode.

Jeżeli masz “niższą” wersję Windows 7 niż Professional to możesz skorzystać np. z programu Virtual PC do stworzenia maszyny wirtualnej bądź z programu Virtualbox czy VMware Player.

Mam wersje Ultimate. Da się na niej włączyć Tryb XP? jeżeli tak to jak?

Cześć

Czytaj uważnie:

Przeczytaj: Instalowanie i używanie narzędzia Windows XP Mode w systemie Windows 7

Jak widzę to i tak jest XP na wirtualnej maszynie, zainstalowałem sobie WmWare Player i na nim Win98, ale okazało się że Win98 nie obsługuje Folderów współdzielonych i mapowania dysków no i kicha, bo nie mam jak plików przerzucać, Jedyny sposób jaki udało mi się zrealizować to stworzyć obraz płyty zamontować i z niej wyciągać pliki, ale jest to dość nie wygodne, Metody Drag & Drop też nie wiem czemu nie mam w opcjach?, Eh chodzi mi tylko żeby ta drukarka była w pełni funkcjonalna, Windowsa 98 bym jeszcze przebolał bo tylko 1GB Vhd wystarcza, a na XP trza z 5GB. Tak samo z nero6 miałem orginalnego, ale nie działa na win7 i muszę korzystać w darmowej wersji nero.

No ale tak do rzeczy, Jest jakiś sposób żeby ta drukarka drukowała obrazki,text kolorowe rzeczy na czarno-biało z użyciem tylko czarnego tuszu? Jak już nie ma dobrego sterownika na win7 to chociaż żebym miał na WmWare te foldery współdzielone lub Drag & Drop, a tu nic nie działa na Win98, patrzałem na YouTube, to W opcjach WmWare normalnie tam jest Drag & Drop włącz/Wyłącz, a u mnie tego woogule nie ma.

No a jak już to może ktoś orientuje się jak ta drukarka działa na linuxie, i polecił by jakąś dystrybucje która nie wymaga więcej niż ~~2gb, Ważne żeby działały chociaż te foldery współdzielone i ta drukarka (niby są sterowniki do linuxa tylko nie wiem jak działają) no i żeby miał w miarę ładny interfejs.

Cześć

Nie wiem z jakiej wersji VMWare korzystasz ale czy przypadkiem do VMware nie trzeba doinstalować tzw. dodatków aby wszystko działało poprawnie?

W Virtualboxie takie “dodatki” nazywają się Guest Additions, sprawdź czy dla VMware jest coś podobnego.

Swoją drogą wydaje mi się że lepszym rozwiazaniem w tym przypadku byłoby skorzystanie z trybu XP, mimo iż zajmuje on zdecydowanie więcej miejsca.

Ale co kto lubi.

A co do samego drukowania. W mojej drukarce (HP Photosmart b100a) aby drukować tylko czarnym tuszem, muszę zaznaczyć opcję “Black Ink Only”.

Po zaznaczeniu drukowania w skali szarości drukarka wykorzystuje tusze zarówno kolorowe jak i czarny.

Sprawdź czy u ciebie nie ma możliwości zaznaczenia opcji drukowania z wykorzystaniem tylko czarnego tuszu o której mówię.