Windows7 - nie mozna sie polaczyc bezprzewodowo z netem


(Mwozny) #1

Od kilku dni pracuje na nowo zakupionym laptopie. Dotychczas laczylem sie z siecia domowa w sposob bezprzewodowy, az nagle pojawil sie problem.

Komputer widzi siec ale nie chce sie z nia polaczyc. Wyskauje błąd " system windows nie mogl sie polaczyc z siecia xxx" .... kiedy próbuję się połaczyć z innymi sieciami wyskakuje do wpisania kod. Problem pojawil sie nagle. W domu mam internet z dialogu i uzywam routera d-link. komputer laczyc sie bezposrednio z routerem. Zrobilem przywracanie systemu ale nie pomoglo. Kiedy podlacze do komputera kabel od routera wszystko dziala. NIe dziala tylko bezprzewodowo. Prosze o pomoc.

System Windows 7 home premium


(Daniel Jk) #2

Być może musisz w ustawieniach routera w części poświęconej bezpieczeństwu, dodac MAC adres karty bezprzewodowej z twojego laptopa. Aby sprawdzić w laptopie jaki MAC adres ma twoja karta Wi-Fi musisz zrobić tak. Kliknij Start ->w miejscu "wyszukaj programy i pliki" wpisać cmd. W oknie, które Ci się utworzy wpisać getmac. Po chwili powinny Ci się wyświetlić adresy fizyczne MAC kart sieciowych zainstalowanych w komputerze. Maja format xx-xx-xx-xx-xx-xx. Wyświetlony adres musisz dodać do listy dopuszczonych adresów MAC, próbujących się połączyć z siecią bezprzewodową routera. Jeśli to zrobisz powinno działać. U mnie to pomogła i sieć działa.