Windowsowe zabezpieczenia czy free antywitus?

Witam, ostatnio przeglądałem serwis microsoftu i znalazłem coś o bezpłatnym pakiecie zabezpieczeń dla użytkowników oryginalnych systemów windows, posiadam takowy, więc chciałbym się dowiedzieć, czy te zabezpieczenia (http://www.microsoft.com/security_essen … l#dlbutton) są lepsze od avasta + comodo (oczywiście oba free)??

Poczytaj tu: http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezpla … 11410.html

Pierwsza wersja programu od MS w teście wypadła “przeciętnie”, druga być może jest lepsza ale i tak uważam, że np. Comodo lub Avast jest ciekawszą propozycją.

Jeśli w normalny sposób korzystasz z komputera czyli nie włóczysz się po nie wiadomo jakich stronach i nie ściągasz lewizny to nie ma większego znaczenia czy to będzie MSE, Avast czy coś innego z darmowych. Zapora w 7 też jest nie zła.

Hej,

Avast już po raz drugi zajął pierwsze miejsce na podium w teście rozwiązań bezpłatnych. O czymś musi to świadczyć. :slight_smile: Sam na Windows’ie XP korzystam z Avasta (pamiętam czasy, gdy była to jeszcze wersja 3.x) oraz Firewall’a Comodo - według mnie to świetne połączenie. Jeśli nie chcesz jednak konfigurować dwóch oddzielnych jakby nie było produktów, możesz zainstalować Comodo Internet Security, czyli antywira i zaporę ze stajni Comodo. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Używasz Defense+?? Jeżeli tak to mógłbyś powiedzieć, czy się gryzie z avastem. Jeżeli nie to bardzo proszę o info dlaczego :wink:

Hej,

Tak, używam. Bez problemu działa z Avastem. Fakt, że na początku mogą denerwować ciągłe komunikaty o wykrytych zmianach, ale po czasie używania i po przeprowadzeniu odpowiedniej konfiguracji wszystko jest OK.

Pozdrawiam,

Dimatheus