Wine i dziwne zachowanie diablo

Witam, zainstalowalem wine odpalilem zainstalowalem d2 do domyslnego katalogu zrobilem test grafiki uruchamam gre a tu na ekranie w rozdzielce chyba 640x480 wine po srodku monitora wkolo czarno (jakis blad) i nic sie nie da zrobic musze reset robic. Czy moze mi ktos powiedziec o co chodzi zle zeumulowalem ? dziwi mnie ze nie wykrylo mojej karty graficznej tylko jakies dziwne z wpisem hardwere. Prosze o pomoc.

wine, nie jest najlepszym rozwiązaniem do gier, CS’a odpalisz ale nic pozatym.

jak juz to Cedga czy jakoś tak tylko ze ten szit jest platny, ale zawsze można śćiągnąć to z jakiegoś “porządnego” ftp’ka.

Ale tak na serio, pingwin to nie jest system do grania.

Dlatego mam jeszcze Xp’ka na ktorego wchodze pograc.

Daloby się to zemulować ale po co robić sobie tyle klopotu z tego ;D

Z tego samego powodu dla ktorego kopernik jopil sie w gwiazdy.

Po prostu chce sie tego nauczyc i chce zeby to chodzilo dobrze. Nie wszystko jest w zyciu latwe i podane na tacy …

A windows HARD SUX

co wy mówicie. Ne cededze diablo w ogóle mi nie odpalił. na crossover się wszystko cieło. Do diablo najlepsze jest wine. To może wynikać z tego, że nie masz akceleracji. Zainstaluj jakieś stery, lub jeszcze raz zrób ten test i zaznacz 2d

Pozdro

Złączono Posta : 20.07.2007 (Pią) 12:18

Przypomniało mi się coś. Diablo 2 domyślnie ma rozdzielczość 640x480 i nie da się jej zmienić. W dodatku jest możliwość zmienienia, ją na 800x600

BLACK HUNTER mam pytanie jaką wersje odpalałeś CS’a, bo ściągnąłem 1.6 stema i nie dało rady odpalić

ale nikt tutaj o cededze nie mowi tylko o wine …

(***) <-- wycięto część posta, squeet --> (***)

//Edit :

Uff… Poniosło… Sorrki za offtop. Do tematu : Masz zainstalowane sterowniki do grafy? Diablo powinno bezproblemowo odpalić się spod Wine (oczywiście musisz mieć w Diablo ustawiony tryb 2D, nie 3D!). W razie czego jednak istnieje jakaś darmowa, minimalnie ograniczona wersja cedegi, którą trzeba kompilować z CVS, ale nie wiem “Co, Jak i Gdzie”…

Vince dlaczego zakładasz takie tematy nie mając rozwiazanego problemu ze sterownikami?

Temat jest z przed wczoraj a wtedy nie wiedziałem że jest to powiązane

Bardzo proszę, nie zaśmiecaj Autorowi tematu.

Możesz poprosić Kolegę na PW o informację albo założyć nowy wątek.

Dyskusję OT - kasuję.