Wine - konieczność utworzenia bootdisków

Nie miałem z tym wiele do czynienia, więc wybaczcie…

Problem przedstawia się następująco.

Winda mi chwilowo siadła i muszę utworzyć sobie serie 6 dyskietek, na ratunek przyszła jedna z dystrybucji LiveCD :slight_smile: Pobrałem sobie WindowsXP-KB310994-SP2-Pro-BootDisk-PLK.exe - dzięki Wine, udało mi się rozpakować… mam teraz serie plików *.img orazi pliki makeboot.exe i makebt32.exe w file:/var/tmp/IXP000.TMP/

Pytanie brzmi: Jak teraz nagrać te obrazy na dyskietki?

Z góry THX za wszelką pomoc.

A masz na tej Live CD 'WINE" bo udałoby się odpalić po prostu i utworzyć te dyskietki. Z Live to Wine ma slax Kill Bill :slight_smile: programu nie trzeba wtedy konfigurować tylko dwuklik i może się udać

PS nie dało się odpalić programu do robienia dyskietek skoro kożystałeś z jak mówisz Wine ??

Dokładniej to Knoppix i ma Winie, właśnie dzięki Winie udało mi się odpalić tę paczke od microsoftu, pokazało komunikat z licencją czy czymś takim i się zamknęło. Obczaiłem, że wypakowało pliki do tempa …ale dalej już z moją znajomością linuxa…a raczej jej brakiem już nie dałem rady zajechać.

Mam te obrazy *.img i dwa ww. pliki exe i totalny brak pojęcia jak wykorzystując w dalszym ciągu Winie to nagrać na dyskietki.

Składnia dla windy wygląda tak: makeboot [switches]

…ale jak to wykonać w Winie? …starałem się kombinować w konsoli, ale jedyne co udaje mi się uzyskać to komunikat: cannot execute binary file albo No such file or directory - pewnie źle coś wpisuję …tylko jak to zrobić poprawnie?

______update_________

Chyba rozwiązałem problem :slight_smile:

Start do konsoli i:

dd if=/var/tmp/IXP000.TMP/cdboot1.img of=/dev/fd0

Jak na kogoś kto pierwszy dzień na linuksie (z konieczności) siedzi nie jest chyba aż tak źle 8)