Wine - nie uruchamia się

Gdy wpisuje wine jakiśplik.exe w ogóle nic się nie pojawia hmm

Tak samo winecfg nic

Nawet żadnych błędów w konsoli po prostu NIC.

Jak przywrócić wine do używalności?

wine-0.9.36

Masz w ogóle zainstalowane wine? Jaka dystrybucja? Czy po uruchomieniu wine instnieje jego proces? Może coś grzebałeś w configu? Jeżeli nie masz zainstalowanych żadnych aplikacji możesz usunąć katalog .wine z twojego folderu domowego co przy ponownym uruchomieniu wine zresetuje ustawienia. Podaj więcej szczegółów.

Archlinux

Wine zainstalowane.

Próbowałem wywalenia .wine

Nic nie dało.

Juz reinstalowałem kilka razy.

Gdy wpisze winecfg nie ma w ogóle ŻADNEJ reakcji.

doinstaluj

libwine

AZPR

Nie mam tego w repo.

  1. PPM otwórz w wpisz wine (poczekaj cierpliwie, za pierwszym razem).

  2. Spróbuj naprawić tym programem winesetuptk (stary ale nie raz może pomóc)

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Tomik 71

To nic nie daje.

Mam chyba jakiś konflikt w systemie (być może coś jest w zbytnowej wersji)

Spróbuj może na forum Archlinuxa. Ja Mam Suse i nie instaluje nowszych wersji programów niż z dystrybucji,

bo w 9 na 10 przypadków nic to nie daje, a często można sobie system poprzestawiać.

Wine zainstalowałem nową wersję to nie Miałem głosu inną wersję to wcale się nie uruchamiało.

Poprawki ściągam oprócz aktualizacji kernela, bo nie wiem do końca co się potem ustawia.

Te programy w dystrybucjach są w optymalnych wersjach, na szczęście poprawki do Linuksa zawierają także poprawki do programów.

Spróbuj jeszcze tak jak pisałeś w pierwszym poście, tylko konsole otwórz w tym katalogu w którym Masz ten jakiśplik.exe

Zobaczysz co Ci wyskoczy w konsoli poszukasz w :google:

A co do libwine to jest jakaś biblioteka do wine u Mnie jest zawarta w pakiecie od wine.

Gdybyś Miał Suse Mógłbym Ci więcej pomóc jak przywrócić system po różnych eksperymentach.

:ziew: