Winfast 2000 XP Expert - szumy przy zmianie programów

Witam.

Posiadam kartę Winfast 2000 xp expert.

Jak ją pierwszy raz posadziłem na xpeku wszystko śmigało bezproblemowo.

Dopiero za którymś razem po zainstalowaniu systemu i karty pojawia się taki problem:

włączam TV i strasznie szumi kanał ale obraz jest i żeby nie szumiał trzeba przełączyć na kanał wyżej i wrócić spowrotem i wtedy głos jest normalny.

Znów przełączam na inny kanał i znów szumi i znów trzeba przejść kanał wyżej i wrócić spowrotem, żeby głos działał…

Ktoś się spotkał z takim czymś ?

mam ta karte i jest tak samo też kilka razy o tym tu isałem i nic nie pomogło, zmiana sterów też. ja naciskam “s” na klawiaturze i wtedy nie szumi. wydaje mi się że szumi na kanałach stereo u mnie ale nie można nigdzie ustawić żeby nie było stereo tylko mono domyślnie.jak uda Ci sie to kiedys rozwiązać to daj znać

u mnie po naciśnięciu S nic nie daje, tzn. zmiana na stereo czy jakieś dual.

Jeszcze jakiś czas wytrzymywałem z tym ale powoli zaczyna mnie to irytować :slight_smile:

Więc proszę o pomoc :slight_smile:

no to jeszce nic ale wieczorem jak to wkurza kogoś w innym pokoju jak ja przełączam sobie pilotem kanały i tylko ten trzask idzie, to ma jakiś związek ze strojeniem się karty ale nie wiem jak to wyłączyć. ja osobiście żałuje że nie oddałem tej karty do reklamacji. obraz mam na kablówce super ale ten dźwięk też mnie dobija

śmieszne że producent udaje nie zauważać tego problemu a takich postów czytałem jak nasze juz dużo bo na jego stronie nic nie ma o tym

Dokładnie, wieczorem ktoś śpi przełączasz kanał a tu szzzzzzzzzzzzzzzzzzz… masakra.

Ja też mam ten problem i mniejwięcej wiem co jest przyczyną. Najpierw mialem karte dźwiękową SB Live 5.1 i było ok, kupiłem X-Fi Music i stery z płytki tez było ok, później zaktualizowałem sterowniki z www producenta i zaczeło szumieć. Sądze że to wina sterowników i karty X-Fi, no i niedopracowane to do końca.

ja miałem najpierw SB Live ale VALUE, a teraz mam Audigy 2 SB0240 i na obu jest to samo.

Panowie mam to samo. Masakra, ale co zrobić :evil:

Na bank wina jest to sterowników do karty dźwiękowej, może starsze, nowsze lub nieoficjalne sterowniki coś dadzą.

Jeśli uważasz, że to to, to możesz podpiąć głośniki pod zintegrowany dźwięk w płycie, w opcjach TV przestawić dźwięk na zintegrowany… i sprawdzić…

no ja mam tak na zientegrowanym dźwięku ac97 i nowe sterowniki do niego nic nie dały

Złączono Posta : 22.04.2007 (Nie) 21:46

no ja mam tak na zientegrowanym dźwięku ac97 i nowe sterowniki do niego nic nie dały,tak samo jak nowe sterowniki do tej karty, a szlak mnie trafia że leadtek nie zauważa tego problemu więcej nic tej firmy nie kupię.ja się już poddałem ale mam gorąco prośbę jesli któryś z Was ma jeszcze zapał i to rozwiążę dajcie znac na priv

To w takim wypadku, dźwiękówka odpada.

co do tego to nie byłbym taki pewien