WinFast Expert i obciążenie przy nagrywaniu w MPEG-2

Witam,

czy można coś zaradzić na przycinananie się co chwilę obrazu przy nagrywaniu w formacie MPEG-2 Optimal Quality?

Leadtek WinFast TV200 XP Expert

Twoja konfiguracja komputera to?

Ja nagrywam zawsze w tym formacie i żadnych przycięc nie mam. Jakiego masz kompa??

608 MB RAM, Pentium 4 2,4GHz

A najnowsze stery ze strony producenta próbowałeś?

A możesz dać linka bo tam jest tyle tego że nie wiem które ściągnąć?

leadtek

I ściągasz Applications pod swój program. Jak już ściągniesz to klikasz na ikone na pasku zadań żeby ją zamknąc. Instalujesz to co ściągnąłeś i reset.

Niestety nic to nie dało :frowning:

Może masz syf na kompie i przydał by sie tzw. “format”?

Witam ponownie,

temat sprzed 2 lat ale problem nadal aktualny. Może ktoś wie jak go rozwiązać? Nie wiem, może z kodekami jest coś nie tak?

Witam, polecam takie ustawienia: (1min filmu to ok 15MB)

Miałem wcześniej athlona3500+ i 1gb słabszego ramu i nie było problemów…

9pqakp.jpg

…a tak wygląda obciążenie przy powyższych ustawieniach przy mojej aktualnej konfiguracji sprzętu:

Przy rozdzielczości z Twoich ustawień obraz jest przesunięty w dół i wydaje mi się że jest też obcięty po bokach. Bez względu na kodek. Po zmianie rozdzielczości na 720x480 nagranie jest takich samych rozmiarów co przy rozdzielczości chociażby 384x288. Z Twoich obciążeń wynika że ta konfiguracja zjada sporo RAMu.

coś za coś - kodowanie w locie większych rozdzielczości obciąża trochę kompa, ale później lepiej się ogląda taki materiał - a co do rozdzielczości to zależy od tego w jakim formacie odbierasz program 16:10 czy 4:3…

Chodzi o ustawienie w programie czy to jak dana stacja nadaje?

…przy oglądaniu TV aplikacja zajmuje 24MB, przy nagrywaniu z TV 80MB (wraz z nagrywaniem zużycie RAM nie rośnie) - to tak dużo?

Chodzi o stacje…

Co do RAMu, jeśli tak obciąża aplikacja to nie jest to dużo, poprzednio sugerowałem się ogólną wartością ze zrzutu.

Zależy mi na większym rozmiarze obrazu, już nie koniecznie na konkretnym kodeku, ale jeśli przy nagrywaniu programu w 16:9 obraz się przesuwa to chyba nic z tego nie będzie.

Witam,

mam problem - otóż wszystko było ok przy windows xp i win vista 32bit.

Problemy zaczęły się przy 64bitowej wersji Visty. Początkowo problem (już rozwiązany) ze sterownikiem, a teraz z programem PVR2…

Nie działa nagrywanie i Time Shifting…

Spotkał się ktoś może już z tym problemem?

Przy próbie nagrywania wyświetla się: ‘Nie można przechwycić sygnału video’

Przy TimeShifting cały ekran robi się czarny, dźwięk zanika

Próbowałem wcześniejszych wersji aplikacji PVR2 jak i najnowszej - to samo…