WinFast TV2000 XP Expert - obraz 'miga'

Mam kartę WinFast TV2000 XP Expert i monitor Hyundai 22" LCD X224wa, którego maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 75Hz. W związku z tym, że częstotliwość odświeżania z karty tv i monitora nie pokrywają się więc obraz trochę ‘miga’. W czasie oglądania tv z daleka to nie przeszkadza, w czasie używania komputera odłączam antenę i wszystko wraca do normy. Jednak dziś zaczęło się dziać coś dziwnego. Co kilka minut przez około kilkanaście sekund obraz zaczyna ‘migać’ dużo bardziej niż zwykle, tak że człowiek od razu odwraca wzrok. Z czym to jest związane i co mogę z tym zrobić?

Gdyby monitor LCD “odświeżał” obraz nawet 5 razy na sekundę, to i tak nie zauważyłbyś migania. Co najwyżej pokaz slajdów. To nie CRT. W LCD obraz wyświetlany jest “ciągiem”.

Nie znam się na tym kompletnie, więc jeśli mówisz, że nie jest to kwestia odświeżania to pewnie nie jest.

Nie zmienia to faktu, że za każdym razem, kiedy podłączam antenę do gniazda karty tv obraz nie jest płynny. Pojawiają się poziome pasy, które przesuwają się góra/dół. Czy mogę coś z tym zrobić? Czy jest to kwestia jakiś ustawień, które mogę zmienić?

Proszę o pomoc.

Zastanawiam się czy ma znaczenie fakt, że kiedy do gniazdka, do którego podłączony jest komputer podłączam również żelazko to obraz telewizyjny zaczyna “latać” jeszcze bardziej.

…na moje oko masz jakieś przebicie. Czasami na kablach TV takich z klatki aż iskrzy przy podłączaniu do komputera - gniazdko z uziemieniem załatwia sprawę…

Jeżeli go nie masz możesz spróbować podłączyć/uziemić obudowę komputera to grzejnika :wink: Drzemie w nich niezły potencjał :wink:

  1. Mam gniazdko z uziemieniem.

  2. Miałam sprawdzane, czy występuje jakieś przebicie i nic z tych rzeczy.

Może jeszcze jakieś sugestie?

Może po prostu źle dostroiłeś kanały? Inna możliwość, to niewłaściwe podłączenie rozdzielacza sygnału tv, jeżeli masz takowy.

…takie gniazdko z uziemieniem “widmo” w stylu dwa druty w ścianie ? czy to nowa instalacja?

…a jak to było sprawdzane?

To odpada, obraz “lata” nie tylko przy włączonym programie, ale nawet pulpit przy podłączonej do komputera antenie.

Sprawdzałam czy mam dobry obraz przy podłączeniu anteny bezpośrednio z gniazdka w ścianie, ale to też nic nie daje.

Miernikiem.

Jeśli to nie wystarczy to sprawdzę jak wygląda obraz przy podłączeniu komputera do innego gniazdka w innym pokoju.

Za duży prąd w kablu antenowym lub problemy z uziemieniem komputera. Sprawdź, czy bolec w gniazdku jest zamasowany.

…jeżeli sygnał pochodzi z tego samego źródła to możesz sobie darować. Spróbuj co będzie się działo jeżeli do wejścia antenowego karty tv podłączysz zwykłą antenę (taką przenośną - bez żadnych zasilaczy)…

Opisywane przez Ciebie zakłócenia przy podłączaniu żelazka wskazują moim zdaniem, że korzystasz jednak z gniazdka bez uziemienia… Jakość zasilacza też jest prawdopodobnie opłakana…

Dam Ci prosty przykład, którego sam kiedyś doświadczyłem mając podobne problemy. Mogę nawet pokazać Ci zdjęcie iskry… Otwórz obudowę komputera, weź przewód antenowy w jedną rękę, a drugą ręką (wewnętrzną częścią przedramienia) dotknij metalowej części obudowy - jak “zaszczypie” to znaczy że masz przebicie.

Patrz na to:

U mnie pomogło podłączenie komputera do gniazdka z “faktycznym” uziemieniem, a jeszcze wcześniej metoda “na kaloryfer”…

Nic się nie dzieje. Żadnych zakłóceń obrazu.

Obraz zaczyna się “psuć” kiedy podłączymy antenę do dekodera, mimo że wyłączony jest przedłużacz, do którego ów dekoder jest podłączony.

Wracając do odświeżania, o którym napisałam w pierwszym wątku to dziwne wydaje się to, że po zmianie odświeżania na 60Hz obraz miga “w ten sam sposób” ale dużo szybciej.