WinFlip-dziwny dźwięk z kompa podczas pracy

Właśnie włączyłem winflipa, program całkiem całkiem, Flip 3D jest spoko, tylko podczas Flip’u, jak przekładam okienka, z mojego kompa wychodzi taki dziwny dźwięk, tak jakby dźwięk tarcia, co to może być?Czy przez to może się zepsuć jakis komponent z komputera?Mi sie wydaje że to dysk, albo DVD Rom, lecz nie jestem pewny.

ten program ci niczego nie zepsuje,a ten dziwny dzwiek to moze byc zakurzony wentylator

niestety nie, bo ten dźwiek jest tylko podczas przełączania, przeżucnia okien w Flip3D, tylko wtedy się to pojawia.

Moim zdaniem to wina HDD.

Witam.Na początek zrób skanowanie dysków na obecność błędów,oraz defragmentację wszystkich dysków.

ja uzywam WinFlip i mi dziala wszystko normalnie

A możesz napisać jak zrobić sprawdzenie dysków?

przy nadmiernej fragmentacji potrafi piknąć ;] wtedy system wczytuje ;] a szumy spod obudowy to może być wina:

1.brudu na radiatorze od procka (wtedy dostaje on kosmicznych obrotów)

  1. fragmentacji ( męczy dysk i słychać jego obroty)

  2. brak sterownika do grafiki ( na viście komputer mi szalał bez sterownika, co prawda Ty masz xp ale to nadal windows)

  3. Twój rejestr = ruina

polecam zdefragmentować dysk i usunąć błędy z rejestru ;] temperaturę procka najlepiej sprawdzić w biosie ;] programy potrafią kłamać a bios nigdy nie oszuka, chyba że ma się walnięte kontrolery na płycie :slight_smile: tego typu programy robią bajzel z redżajstrze xD

ale tego się nie instaluje, to niemoże nic zepsuć w kompie :wink: .

hmm… nie przypominam sobie żeby windows xp był modularny ;] przesunięcie ikony powoduje zmiany w rejestrze ;p to tak gwoli ścisłości ;]