WinFlip-dziwny dźwięk z kompa podczas pracy

(Dawiddek55) #1

Właśnie włączyłem winflipa, program całkiem całkiem, Flip 3D jest spoko, tylko podczas Flip'u, jak przekładam okienka, z mojego kompa wychodzi taki dziwny dźwięk, tak jakby dźwięk tarcia, co to może być?Czy przez to może się zepsuć jakis komponent z komputera?Mi sie wydaje że to dysk, albo DVD Rom, lecz nie jestem pewny.

(Scorpion1948) #2

ten program ci niczego nie zepsuje,a ten dziwny dzwiek to moze byc zakurzony wentylator

(Dawiddek55) #3

niestety nie, bo ten dźwiek jest tylko podczas przełączania, przeżucnia okien w Flip3D, tylko wtedy się to pojawia.

(Neon1992) #4

Moim zdaniem to wina HDD.

(model12) #5

Witam.Na początek zrób skanowanie dysków na obecność błędów,oraz defragmentację wszystkich dysków.

(Scorpion1948) #6

ja uzywam WinFlip i mi dziala wszystko normalnie

(Dawiddek55) #7

A możesz napisać jak zrobić sprawdzenie dysków?

(Morietto) #8

przy nadmiernej fragmentacji potrafi piknąć ;] wtedy system wczytuje ;] a szumy spod obudowy to może być wina:

1.brudu na radiatorze od procka (wtedy dostaje on kosmicznych obrotów)

1. fragmentacji ( męczy dysk i słychać jego obroty)

2. brak sterownika do grafiki ( na viście komputer mi szalał bez sterownika, co prawda Ty masz xp ale to nadal windows)

3. Twój rejestr = ruina

polecam zdefragmentować dysk i usunąć błędy z rejestru ;] temperaturę procka najlepiej sprawdzić w biosie ;] programy potrafią kłamać a bios nigdy nie oszuka, chyba że ma się walnięte kontrolery na płycie :slight_smile: tego typu programy robią bajzel z redżajstrze xD

(Dawiddek55) #9

ale tego się nie instaluje, to niemoże nic zepsuć w kompie :wink: .

(Morietto) #10

hmm.. nie przypominam sobie żeby windows xp był modularny ;] przesunięcie ikony powoduje zmiany w rejestrze ;p to tak gwoli ścisłości ;]